zamknij
5 rzeczy, które warto zabrać na wakacje w Grecji

5 rzeczy, które warto zabrać na wakacje w Grecji

0udostępnień
26 listopada 20181730Views

Piękne krajobrazy, urokliwe plaże i słoneczna pogoda – nic dziwnego, że już od kilku lat Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych. Planujesz udać się tam na wakacje? Zobacz, co powinieneś zabrać ze sobą, by w pełni wykorzystać spędzony tam czas!

Kapelusz i krem z filtrem

Choć teoretycznie wszyscy zawsze pamiętają o konieczności ochrony przed palącym słońcem, w praktyce wygląda to różnie. W Grecji często zdarza się tak, że nad samym morzem słońce wydaje się mniej intensywne. Dlatego też wielu turystów rezygnuje z balsamu z filtrem i kapelusza, by jak najlepiej się opalić. W rzeczywistości jednak jest to tylko chłód płynący od morza, a promienie słońca są tak groźne jak z dala od wody – jeśli więc zrezygnujesz z ochrony przeciwsłonecznej, szybko nabawisz się bolesnych poparzeń.

Maskę do nurkowania

Greckie wybrzeża i zatoki są wręcz stworzone do tego, by w nich nurkować. W krystalicznie czystej wodzie można bowiem zobaczyć wszystkie skarby, które skrywa przed nami natura. Barwne wodorosty, przepiękne muszelki czy też ławice maleńkich, kolorowych rybek czekają na to, by zostać odkryte przez dociekliwych turystów. Załóż maskę tlenową i płetwy i ruszaj pod wodę – z pewnością nie zawiedziesz się tym, co tam zobaczysz!

Wodoszczelny aparat fotograficzny

Jeśli już nurkujesz, zabierz ze sobą wodoszczelną kamerkę sportową. Pozwoli Ci to uwiecznić to, co zobaczysz pod wodą – byś mógł wspominać piękno podwodnego krajobrazu jeszcze długo po powrocie do domu. Jeśli zależy Ci na tym, by aparat nie ograniczał Twojej swobody ruchów podczas pływania, wyposaż się w odpowiedni uchwyt – doskonale sprawdzi się tutaj taki montowany na czole jak latarka lub też neoprenowy statyw do trzymania w ręce.

Prawo jazdy

Greckie kurorty są zazwyczaj oddalone od miejskiego zgiełku. Jeśli jednak chcesz poznać klimat większych miast w tym kraju, najlepiej wynajmij na miejscu samochód i udaj się w podróż na własną rękę. Aby móc tak zrobić, będziesz jednak potrzebować międzynarodowego prawa jazdy – pamiętaj więc o tym, by koniecznie zabrać je ze sobą na wakacje. Greckie drogi położone tuż nad wybrzeżem dostarczą Ci niezapomnianych krajobrazów. Zdecydowanie warto wybrać się na taką przejażdżkę przynajmniej raz w ciągu urlopu!

Ubezpieczenie turystyczne

Wydawać by się mogło, że jadąc na wakacje do kraju europejskiego, wystarczy wziąć z sobą kartę EKUZ, a nie musisz martwić ewentualnymi kosztami leczenia. Niestety nie jest to zgodne z prawdą. Karta ta daje Ci bowiem możliwość do skorzystania z pomocy lekarskiej czy hospitalizacji na takich samych zasadach jak te, które obowiązują rodowitych Greków – a w kraju tym obowiązuje częściowa dopłata do państwowej służby zdrowia. W efekcie może się okazać, że pomimo posiadania EKUZ i tak będziesz musiał słono zapłacić za pomoc lekarza. Jak tego uniknąć? Oczywiście kupując odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Tutaj możesz sprawdzić, jak je wybrać: Urlop w Grecji – jak się dobrze ubezpieczyć?

powrót do pracy po urlopie

Powrót do pracy po urlopie

Jak poprawnie wykonywać peeling twarzy, czyli złuszczanie naskórka?