zamknij
Powrót do pracy po urlopie

Powrót do pracy po urlopie

0udostępnień
powrót do pracy po urlopie

Doskonale wiesz, że nieważne ile wolnych dni udało ci się wziąć to i tak zawsze powrót do pracy po urlopie jest trudny. Dlatego musisz zadbać o to, aby ten moment był łatwiejszy. W tym artykule znajdziesz kilka porad jak zminimalizować stres związany z powrotem do pracy po urlopie.

motywowanie się do pracy
Fot. Fotolia.com

1. Zacznij przygotowania do powrotu do pracy już przed samym wyjazdem na urlop. Brzmi absurdalnie? Może i tak, ale warto to zrobić. Spróbuj zakończyć swoje zadania biznesowe/służbowe przed wyjazdem na wakacje. Uporządkuj swoje biurko. Poproś współpracownika/sekretarkę o wysłanie ci dzień przed powrotem do pracy informacji, co się działo pod twoją nieobecność. Dzięki temu zmniejszy się twój stres związany z powrotem do pracy po urlopie, a w czasie wakacji nie będziesz zmuszona do zaglądania do poczty mailowej.

2. Zaplanuj powrót z wakacji dwa dni przed pójściem do pracy, tak abyś miała jeden dzień na rozpakowanie walizek, przygotowanie ubrania, posprzątania kurzu w mieszkaniu, który się nazbierał pod twoją nieobecność, przygotowanie dzieci do szkoły i odpoczynek. Zacznij od spraw priorytetowych. Dzięki temu z większą łatwością wrócisz do swojego stałego domowego harmonogramu.

3. Jeśli zmieniasz strefę czasową, po powrocie do domu daj sobie czas na dostosowanie się do różnicy czasu. W trakcie ostatniego dnia urlopu staraj się jeść i spać w godzinach odpowiednich dla twojej strefy czasowej. Zapewne zajmie ci to kilka dni, ale warto zacząć jak najszybciej.

4. Przed powrotem do pracy po urlopie staraj się myśleć o jej przyjemnych aspektach. Na pewno jest coś co w niej lubisz. To zminimalizuje stres pourlopowy.

5. Po przekroczeniu progu firmy pierwszego dnia pozwól sobie na trochę luzu. Zorientuj się co się działo pod twoją nieobecność, odbierz maile. Zrób plan na kolejne dni.

6. Wróć jak najszybciej do stałych godzin snu, ćwiczeń, diety i planu pracy. Twoje ciało będzie za to wdzięczne. Jeśli przed urlopem nie dbałaś o relaks po pracy, to czas, aby to zmienić.

women at the gym doing cardio exercises
Fot. Fotolia.com

7. Wakacje – zwłaszcza te udane – długo zapadają w pamięci. Lubimy do nich wracać, dlatego z chęcią opowiadamy o nich znajomym z biura, pokazujemy zdjęcia i upominki. Nie możesz pozwolić na to, aby zajmowało to zbyt dużo czasu, bo inaczej będziesz miała problem z wejściem we właściwy tryb.

8. Dopytuj się współpracowników co się działo w pracy podczas twojej nieobecności. To pomoże ci szybciej zaangażować się w życie biurowe.

8. Zacznij planowanie następnych wakacji po powrocie z tych ostatnich – to pozwoli ci złagodzić żal po urlopie, który się właśnie skończył.

Gdzie szukamy miłości?

5 rzeczy, które warto zabrać na wakacje w Grecji