zamknij

Gdzie szukamy miłości?

0udostępnień
19 listopada 20181647Views

Nie bez powodu mówi się, że miłość przychodzi niespodziewanie. Mimo wszystko, wiele osób szuka drugiej połówki wykorzystując najnowsze kanały komunikacyjne, albo tzw. speed dates. Czasami trudno znaleźć czas na spotkania towarzyskie i mimo szczerych chęci poznania tej jedynej osoby, nie mamy ku temu okazji. Z pomocą przychodzą portale społecznościowe i znane od dawana portale randkowe.

Portale społecznościowe

Jedną z możliwości znalezienia sympatii są różnego typu czaty. Obecnie, bardzo często do pierwszych rozmów wykorzystuje się portale społecznościowe typu Facebook. Użytkownicy zamieszczają na kontach wiele informacji o sobie, które okazują się pomocne przy zawieraniu znajomości. Bardzo łatwo znaleźć opisy zainteresowań, hobby, miejsca zamieszkania czy pracy. Poza tym, rozmowy online są szansa dla osób nieśmiałych na przełamanie pierwszych barier komunikacyjnych.

Szybkie randki

Ciekawym sposobem na rozszerzenie swoich kontaktów towarzyskich jest udział w speed dates czyli szybkich randkach. Są to eventy organizowane najczęściej w centrach handlowych, gdzie przychodzą zapisani wcześniej uczestnicy. Spotkanie polega na przeprowadzaniu kilkuminutowych rozmów z uczestnikami płci przeciwnej. Osoby chętne dzielone są według wieku, by łatwiej im było nawiązać kontakt. Prowadzący imprezę odlicza czas na każdą rozmowę, a po usłyszeniu sygnału, zainteresowani muszą rozpocząć konwersację z kolejnym rozmówcą. Dzięki takim eventom, uczestnicy mają szansę poznać wiele osób w bardzo krótkim czasie. Po zakończeniu spotkania, osoby, które wyrażą wzajemną chęć kontynuowania znajomości otrzymują do siebie numery kontaktowe. W Polsce szybkie randki organizowane są od 2010 roku, przez: http://speed-dates.pl/. Spotkania odbywają się w kilku miastach m.in.: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Speed dates dają możliwość poznania wielu ciekawych osób i są szansą na znalezienie miłości.Ogromną zaletą takich spotkań jest to, że są one anonimowe. Uczestnicy znają jedyne swoje imiona, dlatego nie trzeba czuć się skrępowanym czy onieśmielonym podczas rozmów.

Portale randkowe

Oczywiście nadal świetnie funkcjonują istniejące od wielu lat portale randkowe. Zaletą tego typu witryn jest to, że zainteresowani, dokładnie określają pożądane cechy partnera. Dzięki temu, mają oni szansę poznać osoby podzielające ich pasje, wartości i przekonania. W krajach wysoko rozwiniętych ogromne grono osób szukając drugiej połówki, korzysta z pomocy portali matrymonialnych. Dzieje się tak głównie dlatego, bo są oni tak zapracowani, że nie mają czasu na poznawanie osób w klubach, barach czy spotkaniach towarzyskich.

Znalezienie odpowiedniego partnera wcale nie jest proste. Czasami na miłość swojego życia trafiamy przypadkiem. Wiele osób nie chce jednak czekać na strzałę kupidyna, więc próbuje zawrzeć nowe znajomości w sieci.

ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

powrót do pracy po urlopie

Powrót do pracy po urlopie