zamknij
Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do włosów?

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do włosów?

0udostępnień
szampon na wypadanie włosów

Wiosna to nie tylko dobry czas na remanent w garderobie. Wiele pań, wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni, robi także porządki na swoich półkach z kosmetykami. Bardzo często okazuje się wtedy, że niektóre produkty do pielęgnacji włosów były nam po prostu zbędne, a jeszcze inne źle dobrane. Jak uniknąć popełniania takich błędów w przyszłości?

Przede wszystkim należy określić rodzaj oraz problemy, z jakimi zmagają się nasze włosy. Od tego będzie bowiem zależał wybór odpowiednich produktów. Wiele pań popełnia błąd i decyduje się na zakup kosmetyków do włosów normalnych. Niestety, tego typu produkty nie będą w stanie nawilżyć włosów zbytnio przesuszonych ani też nie przywrócą równowagi skórze głowy. Dlatego dobrze jest przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu skonsultować się z fryzjerem.

Regeneruj i nawilżaj

Fot. Fotolia.com

Jeśli okaże się, że masz włosy suche, powinnaś wybierać linie pielęgnacyjne, które zawierają np. keratynę (czyli naturalny budulec włosa) albo bardzo popularny ostatnio olejek arganowy. W składzie kosmetyków nawilżających możesz znaleźć również np. olejek jojoba albo wyciągi z takich owoców, jak morele czy też awokado. Popularne są również produkty na bazie masła shea albo jedwabiu. Niektóre firmy kosmetyczne oferują także preparaty z dodatkiem mocznika.

W przypadku włosów tłustych dobrym rozwiązaniem będą kosmetyki z dodatkiem np. cynku, białej glinki albo czarnej rzepy. Te substancje zawarte w szamponie będą normalizować pracę gruczołów łojowych. Pamiętaj również, aby w przypadku włosów tłustych nie nadużywać masek. Odżywki rozprowadzaj na długości włosów.

Co na wypadanie włosów?

Wiele pań, zwłaszcza w okresie wiosennym, skarży się na nadmierne wypadanie włosów. Co na wypadanie włosów będzie najlepszą receptą? Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się produkty, które, stosowane regularnie, sprawią, że włosy staną się mocniejsze i nie będą wypadać.

Oprócz odpowiednio dobranych do potrzeb włosów kosmetyków, istotny jest także sposób pielęgnacji. Jeśli zatem twoje włosy są mocno zniszczone po zimie, zrezygnuj na kilka tygodni z prostownicy oraz lokówki. Jeśli używasz suszarki, korzystaj z opcji chłodnego nawiewu. Do mycia stosuj letnią wodę, która lepiej niż gorąca zamyka łuski włosa.

dbanie o zęby

Kobiety kontra mężczyźni – starcie w kategorii „Białe zęby”

Trendy w manicure 2014

Manicure do pracy: trendy wiosna-lato 2014