zamknij
Kiedy najlepiej powiększać piersi?

Kiedy najlepiej powiększać piersi?

0udostępnień

Pragnienie większych piersi to nie mit. Zdecydowana większość kobiet nie jest zadowolona ze swoich piersi. Chciałyby, aby były ładniejsze, bardziej kształtne, bardziej jędrne, jednak oprócz tego bolączką niemalże zawsze jest rozmiar, który kobiety przeważnie chciałyby zwiększyć. Obecnie medycyna estetyczna jest na tyle rozwinięta, że z pełną odpowiedzialną można polecić wykonanie zabiegów korekcyjnych, a co najważniejsze skuteczność tych działań jest bardzo satysfakcjonująca. Dodatkowo poddać zabiegowi może się już niemalże każda kobieta, ponieważ koszty operacji ciągle maleją, a nowe techniki pozwalają na coraz to lepsze rezultaty.

Wykonanie zabiegu powiększania piersi może być przeprowadzone o każdej porze roku jednak z wielu względów okres zimowy jest lepszy od pozostałych na jego realizację. Faworyzacja okresu zimowego na tego typu zabieg wynika zarówno ze względów socjologicznych, jak i zdrowotnych. Co prawda obecnie każda zainteresowana pacjentka staje przed dylematem doboru techniki wykonania zabiegu i wspólnie z lekarzem specjalistą muszą dokonać wyboru zgodnie z oczekiwanymi rezultatami i własnym stanem zdrowia.

Fot. Fotolia.com
Fot. Fotolia.com

Większość realizowanych zabiegów powiększania piersi wiąże się ze wszczepieniem implantów piersiowych, które wymagają zastosowania się do kilku ważnych rad. Kobieta, która podda się zabiegowi piersi zobligowana jest do ochrony blizn przed promieniowaniem słonecznym, noszenia specjalnego stanika, czy też ograniczenie w wykonywaniu niektórych aktywności fizycznych.

W związku z powyższym łatwo jest zauważyć, że zdecydowanie lepiej jest skorzystać z zimowej aury, czy też zbliżającej się wiosny, aby przed nadejściem lata zmienić znacząco wygląd swojego atrybutu kobiecości. W obecnej porze roku zakładanie większej ilości ubrań sprzyja zamaskowaniu takich rzeczy jak np. noszenie bandaża elastyczne, czy też specjalnego, lekko zabudowanego biustonosza. Niestety wymóg ten uniemożliwia założenie bikini, a czasem może być widoczny przy lekkich i cienkich bluzkach.

Niewątpliwie ważne jest, aby po zabiegu nie były widoczne żadne fizyczne znaki jego wykonania takim elementem są blizny pooperacyjne. Przeważnie przy zastosowaniu zaleceń lekarza możliwa jest niemalże całkowita eliminacja blizn. Niestety często się zdarza, że ekspozycja na bezpośrednie promieniowanie słoneczne może wpłynąć na nieodwracalne, intensywniejsze niż reszta część ciała zbrązowienie. Tym samym mogą stać się one widoczne, co może wpływać na zmniejszenie zadowolenia z przeprowadzonego zabiegu. Z pewnością nie trudno się zgodzić, że ekspozycja piersi na bezpośrednie promieniowanie słoneczne  jest mniej prawdopodobna i możliwa w okresie jesienno-zimowo-wiosennym.

Kolejnym czynnikiem, tym razem socjologicznym, faworyzujących chłodniejszą porę roku do wykonywania zabiegów powiększania piersi jest konieczność noszenia bandaża elastycznego lub specjalnego biustonosza przez okres 6 tygodni po operacji. Niewątpliwie znacznie bardziej komfortowo jest zasłonić te elementy za pomocą ciepłego eleganckiego sweterka, które stają się niezwykle popularne w okresie zimowym. Noszenie specjalnego biustonosza, czy też bandaża (a czasem nawet jednego i drugiego) jest niezwykle ważne. Warunkuje to uzyskanie oczekiwanego, odpowiedniego efektu estetycznego.

Dodatkowo pacjentki poddające się zabiegowi muszą być świadome, że po zabiegu będą miały kategoryczny zakaz uprawiania sportu i wysiłku fizycznego. Niezbędny okres ograniczenia aktywności fizycznej jest uzależniony od zastosowanej techniki zabiegu, gojenia się operowanych miejsc oraz wieku pacjentki. Jednak przeważnie zalecane jest co najmniej tydzień.

Fot. Fotolia.com
Fot. Fotolia.com

Oprócz pory roku ważnym pytaniem jakie nasuwa się kobietom przy podejmowaniu decyzji o powiększaniu piersi jest: który okres życia jest najbardziej wskazany do poddania się zabiegowi. Z pewnością odpowiedź na to pytanie ucieszy wszystkie kobiety. W tym względzie dosłownie nie ma ograniczeń. Obecnie najczęściej powiększaniu piersi poddają się kobiety około 40. roku życia, jednak z roku na rok obserwuje się zwiększone zainteresowanie tym zabiegiem już u ok. 20-letnich kobiet. W wielu środowiskach panuje przekonanie, że kobieta, która podda się powiększaniu piersi nie będzie mogła karmić swoich dzieci w sposób naturalny. Jest to błędne przekonanie, zarówno kwas hialuronowy jak i implanty są całkowicie bezpieczne  dla dziecka i nie mają wpływu na skład mleka.

Jednak w przypadku pacjentek poniżej 25. roku warto mieć na uwadze, że w ich organizmach w wyniku ciąży czy to na drodze naturalnej zajdzie wiele zmian, które pośrednio lub bezpośrednio wpłyną na rozmiar i kształt piersi. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu należy zdać sobie sprawę z ich istnienia oraz możliwych konsekwencji.

Jak łatwo zauważyć, każda pora jest dobra jednak zarówno w ciągu roku jak i w całym życiu kobiety są bardziej lub mniej korzystne okresy do poddania się powiększaniu piersi. Z pewnością warto wiedzieć o wszystkich argumentach za i przeciw, a następnie wraz z lekarzem specjalistą dobrać najlepszy moment.

Jak radzić sobie ze stresem przed rozmową kwalifikacyjną?

Rozpieszczaj swoich klientów wyśmienitymi czekoladkami