zamknij
Leczenie kobiecych dolegliwości

Leczenie kobiecych dolegliwości

0udostępnień
infekcje okolic intymnych

Infekcje kobiecych okolic intymnych takie jak: bakteryjne zapalenie pochwy, grzybica pochwy, chlamydioza czy opryszczka narządów płciowych należą obecnie do najczęściej występujących dolegliwości zarówno u kilkunastoletnich dziewczyn, jak i pań w dojrzałym wieku. Pieczenie, świąd oraz wydzielina o nieprzyjemnym zapachu wciąż stanowią wstydliwy i żenujący problem.

Niebezpieczne skutki infekcji

Fot. Fotolia.com

Objawy poszczególnych infekcji, stanów zapalnych nie tylko są bolesne i dotkliwe, ale również znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie w pracy czy w domu. Co więcej, nieleczone lub leczone w nieodpowiedni sposób mogą prowadzić do bardzo poważnych chorób układu rozrodczego kobiety, a nawet do niebezpiecznych dla zdrowia i życia zmian nowotworowych, wymagających wizyt u specjalisty. Bardzo często stają się przyczyną niepłodności, która z pewnością stanowi dramat dla każdej młodej kobiety, marzącej o założeniu w przyszłości rodziny.

Dlatego koniecznością staje się codzienna właściwa pielęgnacja okolic intymnych oraz regularne wizyty u lekarza ginekologa. Z biegiem czasu bolesne symptomy ustępują samoistnie, co jednak nie oznacza, że infekcja lub stan zapalny został pokonany bezpowrotnie.

Żel do higieny intymnej niezbędny!

Każda infekcja czy stan zapalny okolic intymnych wymaga stosowania nie tylko odpowiednich środków farmaceutycznych zalecanych przez lekarza ginekologa, ale również właściwej higieny i pielęgnacji przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków.

 

dokumenty w firmie

Jak radzić sobie z nadmiarem dokumentów?

korekta nosa

Wyprostuj swój… nos – korekcja bez skalpela