zamknij
Wyprostuj swój… nos – korekcja bez skalpela

Wyprostuj swój… nos – korekcja bez skalpela

0udostępnień
korekta nosa

Nos to jedna z tych części wyglądu, która często wywołuje kompleksy. Za długi, z garbem, krzywy, nierówny i generalnie – nie taki, jak sobie wyobrażamy. Rozwiązania tej sytuacji są dwa. Po pierwsze, zaakceptować stan rzecz i cieszyć się cechą, która nas wyróżnia. Po drugie – dopasować do naszych oczekiwań. Co więcej – można wykonać to w kilka minut i to bez konieczności operacji. Nie wierzysz? Przekonaj się.

Jak zbudowany jest nos?

Nos jest początkowym odcinkiem dróg oddechowych i spełnia wiele ważnych funkcji w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Zbudowany jest z części kostnych i chrzęstnych – przegroda o takiej strukturze dzieli nos na dwie jamy. Jej skrzywienie może utrudniać proces oddychania, a także – w niektórych wypadkach – może być wyraźnym defektem wizualnym.

Budowa chrzęstno-kostna pozwala na pewną ingerencję chirurgiczną, która zapewni nie tylko efekty lecznicy, ale także estetyczne. Każdy nos można zmniejszyć, zwęzić lub poszerzyć. Możliwe jest usunięcie nierówności, wyszczuplenie czubka nosa czy też podniesienie go. Możliwości są nieograniczone, choć warto zachować w nich umiar, aby uzyskać efekt upiększający, a nie oszpecający.

Zabiegi chirurgicznej korekcji nosa noszą nazwę rhinoplastyki. Ale to nie jedyne rozwiązanie – coraz popularniejsza staje się odmiana tego zabiegu – rhinoplastyka niechirurgiczna.

Rhinoplastyka niechirurgiczna – korekcja bez skalpela

Metoda ta nie pozwala na tak szeroki zakres działań, jak w przypadku operacji chirurgicznych, ale uzyskane efekty z pewnością spełnią większość oczekiwań. Specjalista medycyny estetycznej z Kliniki Ziemlewski w Warszawie odpowiada, kiedy warto zastosować korekcję nosa bez skalpela.

Osoby korzystające z tej usługi mają swoją konkretną wizję wyglądu nosa. Zajmujemy się przede wszystkim usuwaniem garbków lub wklęsłości – także tych powstałych na skutek złamań i innych urazów. Ponadto dokonujemy modelowania czubka nosa – podnosimy go, żeby wyglądał na bardziej zadarty lub przeciwnie – redukujemy tę cechę, jednocześnie wyszczuplając lub poszerzając koniuszek.

Z korekcji bez skalpela mogą skorzystać osoby, których problemem jest wygląd nosa, niepowiązany z dolegliwościami zdrowotnymi. Należy także być świadomym, że nie jest to stałe ostateczne, gdyż uzyskane efekty ustępują po ok 12-18 miesiącach. Rhinoplastykę niechirurgiczną poleca się osobom, którym zależy na szybkiej korekcie, bez okresu rekonwalescencji, bez blizn i śladów operacji.

Fot. Fotolia.com

Jak w takim razie wygląda ten zabieg?

Radiesse – biodegradowalny wypełniacz do korekcji nosa

Radiesse to jeden z preparatów stosowanych do modelowania nosa. Jest powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej, jako preparat do:

  • modelowania dłoni,
  • modelowania policzków,
  • likwidacji zmarszczek tzw. marionetkowych,
  • likwidacji bruzd nosowo-wargowych,
  • modelowania okolic żuchwy itp.

Preparat ten jest bezpieczny dla zdrowia, nie wywołuje reakcji alergicznych, nie zawiera szkodliwych substancji – składa się z biokompatybilnych materiałów, pozbawionych toksyn. Jego stosowanie nie prowadzi do żadnych skutków ubocznych. Doskonale nadaje się do korekcji nosa dzięki swoim właściwością budulcowym i żelowej strukturze.

Preparat w formie żelu jest wstrzykiwany w tkanki podskórne nosa i to on wypełnia wszelkie nierówności oraz nadaje odpowiedni kształt. Można go swobodnie modelować zanim “zastygnie”, by następnie przez 12-18 miesięcy cieszyć się nowym, ładnym kształtem nosa.

Najważniejszy jest moment po podaniu żelu Radiesse. Doświadczony lekarz musi go właściwie rozprowadzić w tkankach i uformować, żeby uzyskać właściwe rezultaty. Cały zabieg zajmuje ok 15-20 minut, łącznie z iniekcją i kształtowaniem nowego wyglądu. Dodatkowo nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Można potraktować go jako “zabieg lunchowy”, po którego wykonaniu natychmiast wraca się do codziennych aktywności – mówi specjalista medycyny estetycznej Kliniki Ziemlewski, który wykonuje tego typu zabiegi w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Korekcja nosa bez skalpela to dobre rozwiązanie dla osób, które obawiają się ingerencji chirurgicznej we własne ciało. To właściwy sposób na sprawdzenie czy poprawa kształtu nosa na pewno jest konieczna w przypadku danej osoby i czy przynosi rezultaty, jakich się oczekiwało. Istotne także jest to, że wypełniacz Radiesse wchłania się stopniowo, dlatego ustępowanie efektów także jest długim procesem. Dzięki temu uzupełnienia preparatu można dokonać w dowolnym momencie.

Jednym słowem – to zabieg dla każdego, kto jest niezadowolony z własnego wyglądu, a szczególnie – wyglądu nosa.

Tekst przygotowany na podstawie: http://www.klinikiziemlewski.pl/

infekcje okolic intymnych

Leczenie kobiecych dolegliwości

spóźnianie do pracy

Jak dyscyplinować spóźnialskich?