zamknij
Makijaż dla kobiet po pięćdziesiątce

Makijaż dla kobiet po pięćdziesiątce

0udostępnień
makijaż dla kobiet po 50

Struktura skóry, jak i jej wygląd zmieniają się z wiekiem. Mając to na uwadze, dojrzałe panie powinny dostosować do swoich lat zarówno kosmetyki, jak i technikę wykonywania makijażu. Sprawdź jak powinien wyglądać makijaż dla kobiet po pięćdziesiątce. Wskazówki przydadzą się przy wykonywaniu makijażu do pracy.

Skóra twarzy pań, które ukończyły 50 lat jest cieńsza i zaczyna wiotczeć na skutek spadku żeńskiego hormonu – estrogenu. Coraz głębsze zmarszczki robią się bardziej widoczne. Koloryt skóry również się zmienia – na buzi mogą pojawić się brunatne plamki.

Niektórym kobietom trudno pogodzić się z tym i albo przestają dbać o siebie albo przesadzają z makijażem, aby zatuszować zmiany na skórze. Oba sposoby nie są najlepsze. Dlatego podpowiemy Wam jaki powinien wyglądać makijaż kobiet po pięćdziesiątce.

Podkład

Wybierz podkład o jeden ton jaśniejszy od naturalnego koloru skóry lub w tym samym odcieniu o lekkiej i liftingującej konsystencji. Należy go nałożyć w małej ilości, ponieważ zbyt dużo podkładu może odłożyć się w zagłębieniu zmarszczek, co daje nieestetyczny efekt.

Fot. Fotolia.com

Makijaż oczu

Powieki kobiet po pięćdziesiątym roku życia mają odcień lekko czerwony, dlatego przed nałożeniem cieni warto nałożyć bazę, która wyrówna kolor skóry.
W makijażu kobiet po pięćdziesiątce powinny znaleźć się cienie matowe. Wykluczone są natomiast cienie perłowe, które uwypuklają zmarszczki.

Wiele pań w tym wieku ma opadające powieki. Aby odwrócić uwagę od nich, na ruchomą powiekę należy nałożyć jaśniejszy cień, a ciemniejszy na górną jej części – poczynając od zgięcia, na zewnętrzną część powieki oraz na opadające kąciki.

Po pięćdziesiątce brwi są mniej wyraźne, dlatego warto je podkreślić ciemniejszym cieniem do powiek.

Szminka

Ostatnim elementem przy wykonywaniu makijażu kobiety dojrzałej są usta, które z wiekiem stają się jaśniejsze i trochę węższe. Dlatego należy obrysować zewnętrzną ich krawędź milimetr powyżej naturalnej linii, a następnie nałożyć na nie matową szminkę w kolorze kredki. Wybieramy kolor o dwa tony ciemniejsze od koloru ust. Unikamy perłowych pomadek.

Drogie Panie, po przekroczeniu pięćdziesiątki nie rezygnujcie z makijażu. W każdym wieku należy dbać o siebie.

mała czarna sukienka

Mała czarna sukienka dla twojego typu sylwetki

marka osobista

Personal branding czyli tworzenie marki osobistej