zamknij
Makijaż dla okularnicy

Makijaż dla okularnicy

0udostępnień
okulary makijaż

Nosisz okulary? Chcesz się malować, ale nie wiesz jak podkreślić oczy? Pomożemy Ci wybrać odpowiedni makijaż do okularów w zależności od wady wzroku.

Dużym problemem przy noszeniu okularów jest podkład – na nosie, tam gdzie „noski” okularów dotykają skóry, robią się ślady. Dlatego w tym miejscu nałóż jak najcieńszą warstwę podkładu.

Modern fashion makeup of a female eye - macro shot

Makijaż dla krótkowidzów

Jeśli nosisz okulary dla krótkowidzów (-), twoje oczy wydają się mniejsze. W tym przypadku trzeba je podkreślić tak, by zza szkieł wydawały się większe. Jak to osiągnąć? Pomaluj białą kredką kreskę wewnątrz oka. Czarną kredką natomiast obrysuj oko tak, aby kreski nie stykały się w wewnętrznym kąciku oka. Nie używaj cieni do powiek w tonacji twojej tęczówki, bo zza okularów twoje oczy zleją się z cieniami i makijaż będzie wyglądał jak jedna duża plama. Polegaj na kontraście. Pamiętaj również o dokładnym tuszowaniu rzęs.

Makijaż dla dalekowidzów 

W okularach dla dalekowidzów (+) oczy wyglądają na bardzo duże, dlatego makijaż nie może być zbyt intensywny. Stosuj cienie o spokojnej tonacji, podobnych barwach jednego koloru, harmonijne. Robiąc makijaż w danym kolorze stosuj różne jego barwy. W zewnętrznych kącikach oczu połóż najciemniejszy cień, na środek powieki – jaśniejszy, a wewnętrzny kącik pomaluj najjaśniejszym odcieniem danego koloru. Czarną kredką pomaluj dolną powiekę w środku, to optycznie zmniejszy oczy.

A może jednak soczewki kontaktowe

Najlepsze są soczewki kontaktowe, choć nie każdy potrafi je zakładać. Uważaj przy robieniu makijażu, aby pyłki z cieni do powiek nie wpadały do oczu, ponieważ to podrażnia oko. Demakijaż rób po wyjęciu soczewek. Zaletą soczewek kontaktowych jest to, że nie trzeba w makijażu stosować się do zasad panujących w przypadku noszenia okularów. Tutaj możemy bardziej poszaleć z makijażem.

Kolor oprawek okularów

A dzięki różnym oprawkom okularów też można pięknie podkreślić swój wdzięk i charakter. Pamiętajcie, że do brunetek pasują oprawki w kolorze: szafirowym, czerwonym, czarne i srebrne; do blondynek – złote, a do popielatych blondynek – srebrne lub miedziane. Panie o rudych włosach mogą nosić oprawki w kolorze złota, miedzi lub zieleni.

Do dzieła moje panie, makijaż zza okularów też może być piękny.

Agnieszka Lach

Agnieszka Lach

Makijażem zawodowo zajmuje się od wielu lat. Wykonuje makijaże na wszelkie okazje (m.in. stylizacje ślubne, sylwestrowe, studniówkowe). Prowadzi konsultacje i spotkania, mające na celu dobór indywidualnej palety barw i makijażu.
makijaż do pracy

Makijaż do pracy

makijaż naturalny

Naturalny makijaż – krok po kroku