zamknij

Makijaż do pracy

0udostępnień
makijaż do pracy

Makijaż do pracy powinien być stonowany, świeży i nie rzucający się w oczy a jednocześnie podkreślający naszą urodę. Makijaż powinien być dopełnieniem naszego całego wizerunku.

Pamiętaj, żeby makijaż wykonywać w świetle, w którym będziesz przebywać po jego wykonaniu – dzienny makijaż rób przy świetle dziennym, a wieczorowy makijaż przy świetle sztucznym. Trzeba pamiętać o tej zasadzie, ponieważ makijaż dzienny staje się niewidoczny wieczorem, a makijaż wieczorowy w dzień może wyglądać wulgarnie.

Rano, szykując się w pośpiechu do pracy, najczęściej nie mamy czasu na makijaż, dlatego postarajmy się skupić na jego najważniejszych elementach i takich czynnościach, które nie zajmują zbyt dużo czasu.

Baza pod podkład

Na umytą twarz nałóż nawilżający krem i bazę pod podkład. Baza ma właściwości rozświetlające. Ponadto po jej nałożeniu łatwiej jest aplikować podkład.

Podkład na twarz

Wybierz podkład w kolorze takim samym jak twoja karnacja lub bardzo zbliżonym. Często niestety nie potrafimy dobierać właściwego. Jak w takim razie to zrobić? Otóż kiedy jesteś w sklepie, nałóż podkład na część twarzy, a nie – jak to robi większość Pań – na przegub ręki, gdzie kolor skóry odbiega od koloru skóry twarzy.

Problem też się pojawia przy jego aplikacji.

Podkład nakładaj na policzki w kierunku zewnętrznym, tak samo na czole i żuchwie. Aby nie było zbyt dużej różnicy między twarzą i szyją, przeciągnij trochę podkładu na szyję. Pamiętaj też, żeby go dobrze rozprowadzić przy linii włosów.

Korektor do twarzy

Cienie pod oczami tuszuj korektorem o ton jaśniejszym od podkładu, wypryski – korektorem zielonym a ewentualne przebarwienia – korektorem o ciepłej barwie beżowo-żółtej.

Gdy masz problem z podkrążonymi oczami, nie nakładaj pod oczy zbyt jasnego korektora. Spowoduje on, że obszar pod oczami zszarzeje i będzie się bardzo różnił kolorem od reszty twarzy.

Jednym ze sposobów na podpuchnięte oczy jest przystawienie kostki lodu przed wykonaniem makijażu – to pobudzi krążenie i zmniejszy obrzęk. Dobre jest też użycie troszeczkę ciemniejszego korektora zbliżonego do koloru podkładu.

Jeżeli masz krostki na twarzy, nie nakładaj za dużo pudru czy korektora, ponieważ powoduje on uwydatnienie zmian skórnych. Korektor wchodzi w suchy naskórek i staje się bardziej widoczny. Dobrze jest przed położeniem makijażu zrobić peeling i oczyścić twarz z martwego naskórka. Pomaga też nałożenie na twarz maseczki nawilżającej.

Fot. Fotolia.com

Puder to twarzy

Na tak przygotowaną twarz nałóż puder transparentny. Unikaj tzw. efektu tapety – im mniej pudru tym lepiej. Puder transparentny najlepiej nadaje się do matowienia twarzy, do częstego stosowania w ciągu dnia. Nie zatyka porów, świetnie spełnia swoją rolę.

Do ewentualnych poprawek makijażu w ciągu dnia dobrze jest mieć też przy sobie bibułki matujące albo puder w kamieniu.

Cienie do powiek

W makijażu do pracy najlepiej skupić się na oczach, ponieważ są one zwierciadłem duszy.

Makijaż do pracy powinien być subtelny, dlatego zrezygnuj z eyelinera. Zastąp go kredką do oczu. Pamiętaj, aby po nałożeniu kredki do oczu rozetrzeć kreskę patyczkiem. Dzięki temu makijaż nie będzie zbyt intensywny.

Cienie do powiek w makijażu do pracy powinny być stonowane, pastelowe, przełamane. Proponujemy cienie w kolorze przydymionej śliwki, różne odcienie brązu, szarości i beże.

Przy robieniu makijażu oka będziesz potrzebowała kilku odcieni wybranego koloru. Zasada jest taka: najciemniejszy odcień do powiek należy kłaść w zewnętrznym kąciku oka, na środku powieki – jaśniejszy, a w wewnętrznym kąciku – najjaśniejszy. Jeżeli więc np. malujesz się w brązach, to w zewnętrznych kącikach powiek nałóż najciemniejszy brąz, przechodząc do środka powieki zmień kolor na jaśniejszy brąz, a w samym wewnętrznym kąciku oraz na łuku brwiowym zastosuj jaśniutki cień w odcieniu ecru lub beżu.

Na koniec dobrze wytuszuj rzęsy.

Róż do policzków

Na policzki połóż delikatny róż o kolorze brzoskwini lub lekko rozświetlający – doda to twarzy świeżości. Nakładaj go na kości policzkowe, nie robiąc przy tym tzw. „rybki” – to nie sprawdza się w każdej sytuacji i nie zawsze pasuje do kształtu twarzy. Przez nakładanie w ten sposób różu optycznie możemy wyszczuplić sobie twarz nie w tym miejscu co trzeba.

Jeżeli nie umiesz nałożyć różu, bezpiecznie jest używać różu w odcieniach bladoróżowym lub brzoskwiniowym.

Błyszczyk do ust

W makijażu do pracy usta wystarczy musnąć lekkim błyszczykiem lub szminką w kolorze ust. Można też użyć konturówki w podobnym odcieniu co stosowana potem szminka – ładnie podkreśli to usta.

W takim makijażu będziesz czuła się pewnie i naturalnie, a jednocześnie podkreślisz nim swoją kobiecość.

Agnieszka Lach

Agnieszka Lach

Makijażem zawodowo zajmuje się od wielu lat. Wykonuje makijaże na wszelkie okazje (m.in. stylizacje ślubne, sylwestrowe, studniówkowe). Prowadzi konsultacje i spotkania, mające na celu dobór indywidualnej palety barw i makijażu.
kosmetyczka

Kosmetyczka kobiety pracującej

okulary makijaż

Makijaż dla okularnicy