zamknij
Kosmetyczka kobiety pracującej

Kosmetyczka kobiety pracującej

0udostępnień
kosmetyczka

Każda z nas marzy o perfekcyjnym makijażu, który będzie się trzymał przez cały dzień, a przynajmniej przez tę część dnia, kiedy jesteśmy w pracy. Niestety, mimo doskonałych kosmetyków, co jakiś czas wiele z nas musi iść do toalety, aby „poprawić urodę”. Podpowiemy ci co każda kobieta pracująca powinna mieć w swojej kosmetyczce.

Oto kosmetyki, które powinny znaleźć się w twojej podręcznej kosmetyczce:

Puder

W ciągu dnia, gdy twarz zaczyna ci się świecić najwygodniejszy jest puder w kamieniu. Nakładaj go za pomocą dużego pędzla lub puszka.

Róż do policzków

Dzięki różom do policzków możesz korygować twarz, nadawać kształt, optycznie ją wyszczuplać albo wydłużyć. Położony w odpowiednim miejscu pięknie komponuje się z całym makijażem. Często o nim zapominamy, myśląc, że w makijażu wcale nie jest taki konieczny. Dzięki niemu tak naprawdę jesteś w stanie ożywić swój makijaż, a nawet sprawić, że będzie pełniejszy.

Kredki do oczu kosmetyczka

Firmy kosmetyczne proponują kredki do oczu w najróżniejszych kolorach. Najpopularniejsze to czarne i brązowe. Dzięki kredce do oczu ładnie skorygujesz oczy, podkreślając ich urodę.

Cienie do powiek

Dobrze jest mieć w kosmetyczce zestaw przynajmniej trzech cieni. Dlaczego? Otóż oko nie jest płaskie, dlatego stosowanie tylko jednego cienia na powiece nie przyniesie dobrego efektu. Oko podkreślaj następująco: najciemniejszy cień do powiek kładź w zewnętrznym kąciku oka, na środek powieki – trochę jaśniejszy, a najjaśniejszy w wewnętrznym kąciku oka oraz na łuku brwiowym.

Tusz do rzęs

Bez tuszu do rzęs ani rusz! Jest on dopełnieniem całego makijażu. To on sprawia, że twoje spojrzenie nabiera wyrazu. Poprawiając makijaż, nakładaj niewiele tuszu do rzęs; dzięki temu unikniesz efektu „ciężkiego oka”.

Pomadka i błyszczyk

Pomadka i błyszczyk są najczęściej wykorzystywane przez kobiety w trakcie poprawiania makijażu. W ciągu dnia do pracy polecamy jaśniejsze kolory pomadek i błyszczyków, a na kolacje biznesowe – ciemniejsze.

Z takim zestawem kosmetyków możemy poprawić każdy makijaż.

 

Agnieszka Lach

Agnieszka Lach

Makijażem zawodowo zajmuje się od wielu lat. Wykonuje makijaże na wszelkie okazje (m.in. stylizacje ślubne, sylwestrowe, studniówkowe). Prowadzi konsultacje i spotkania, mające na celu dobór indywidualnej palety barw i makijażu.
makijaż na kolację biznesową

Makijaż na kolację biznesową

makijaż do pracy

Makijaż do pracy