zamknij
Makijaż na kolację biznesową

Makijaż na kolację biznesową

0udostępnień
makijaż na kolację biznesową

Makijaż na kolację biznesową może być mocniejszy, bardziej podkreślający naszą urodę, dodający nam uroku. Przedstawiamy trzy wersje makijażu wieczorowego: makijaż kontrastowy, smoky eyes i makijaż Kocie oko.

Przygotowanie twarzy pod makijaż

Aby zrobić perfekcyjny makijaż ,zacznij od przygotowania twarzy. Najpierw zmyj twarz mleczkiem odpowiednim do rodzaju twojej skóry. Następnie, aby pozbyć się nadmiaru martwego naskórka, zastosuj peeling. Tak oczyszczoną twarz przemyj tonikiem, a następnie nałóż nawilżający krem, który jest idealny pod podkład.

Nie zapominaj także o oczach, im też się przyda pomoc po całym dniu pracy. Na skórę pod oczami nałóż krem, a następnie delikatnie go wklep w skórę. Jeśli twoje oczy są bardzo zmęczone i sprawiają wrażenie przygaszonych, przyłóż na moment kostkę lodu lub schłodzone okulary żelowe – to poprawi krążenie krwi.

Następnie na twarz i szyję nałóż podkład i prasowany puder. Oba produkty powinny być dostosowane do koloru twojej skóry. Aby uwydatnić kości policzkowe, na policzki nałóż lekki róż. Kiedy twoja twarz jest już tak przygotowana, możesz zacząć malować oczy.

Makijaż kontrastowy dla odważnych kobiet

Makijaż kontrastowy przeznaczony jest tylko i wyłącznie na wieczorowe wyjście. Dzięki niemu zachwycisz innych wyrazistym spojrzeniem. To wszystko dzięki połączonym przeciwstawnym kolorom cieni do powiek.

Fot. Fotolia.com

Podstawą kontrastowego makijażu jest czerń. Możesz ją połączyć z cieniami do powiek w kolorze różowym, fioletowym, zielonym lub złotym.

Po nałożeniu cieni, na górnej powiece, tuż przy linii rzęs, narysuj kreskę w wybranym kolorze. Taka połyskująca kreska nad rzęsami rozświetli każdy makijaż.

Makijaż Kocie oko

Makijaż Kocie oko pięknie prezentuje się wieczorową porą, np. w czasie kolacji biznesowej. Podstawowymi cieniami w makijażu Kocie oko są: czerń, szarość lub czekoladowy brąz.

Oto jak go wykonać. Wewnętrzny kącik oka pomaluj najjaśniejszym kolorem, a środek powieki – trochę ciemniejszym. Następnie oko podkreśl ciemnym cieniem do powiek, wyprowadzając go lekko na zewnątrz po skosie w kierunku skroni.

Dobrze jest też zastosować czarny eyeliner na górnej powiece wzdłuż rzęs. Żeby jeszcze bardziej podkreślić koci kształt oka, umaluj czarną kredką dolną powiekę – tuż nad linią rzęs.

Sprawdź, jak krok po kroku zrobić makijaż Kocie oko

Smoky eyes

Makijaż smoky eyes pasuje każdej z nas, tylko odpowiednio należy go wykonać. Jest to typowy makijaż wieczorowy, ale ma on też swoją dzienną, jaśniejszą wersję.

Jeżeli chcesz zachować harmonię na oku, stosuj trzy różne odcienie, np. brązu lub szarości. Obrysuj czarną kredką oko. Najciemniejszy cień do powiek połóż w zewnętrznym kąciku oka i poprowadź go w załamaniu górnej powieki. Postaraj się dokładnie go rozetrzeć, aby uzyskać pożądany w tym typie makijażu efekt przydymienia. Na wypukłą część powieki połóż jaśniejszy cień, powiększy to optycznie oko. W kąciku wewnętrznym zastosuj najjaśniejszy cień do powiek, by rozświetlić oko. Na dolnej powiece stosuj cienie w podobnej kolejności.

Agnieszka Lach

Agnieszka Lach

Makijażem zawodowo zajmuje się od wielu lat. Wykonuje makijaże na wszelkie okazje (m.in. stylizacje ślubne, sylwestrowe, studniówkowe). Prowadzi konsultacje i spotkania, mające na celu dobór indywidualnej palety barw i makijażu.
kok do pracy

Podwijany kok

kosmetyczka

Kosmetyczka kobiety pracującej