zamknij
Makijaż na spotkanie biznesowe

Makijaż na spotkanie biznesowe

0udostępnień
makijaż biznesowy

Makijaż dopasowujemy do typu twarzy, wieku, pory roku, dnia, ale również do okoliczności. Źle wykonany może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Na spotkanie biznesowe wybieramy makijaż stonowany, neutralny podkreślający naszą urodę oraz nierzucający się za bardzo w oczy. Sprawdź zatem jakie reguły obowiązują przy wykonywaniu makijażu biznesowego.

Przygotowanie twarzy pod makijaż biznesowy

Podstawą każdego, nie tylko biznesowego makijażu jest starannie przygotowana skóra twarzy. Dlatego po zastosowaniu maseczki połóż na oczyszczoną twarz krem nawilżający. Następnie sięgnij po podkład, który powinien być w kolorze twojej karnacji. Nałóż go starannie na całą twarz i żuchwę. Nie przeciągaj podkładu na całą szyję, ponieważ przy założeniu jasnej eleganckiej bluzki możesz ją pobrudzić.

Po nałożeniu podkładu zastosuj puder – może być sypki lub w kamieniu. Dzięki niemu twarz nie zacznie zbyt szybko się świecić.

Na kości policzkowe poniżej oczu nałóż puder rozświetlający – to da efekt świeżej i promiennej twarzy. Róż do policzków powinien być w delikatnej tonacji, aby tylko nadać twarzy kolorytu.

Kreski na oku

Linie namalowane kredką lub eyelinerem na pewno wzbogacą twój makijaż biznesowy i bardzo pięknie podkreślą oko. migdał

Oczy w kształcie migdała

Jest to najładniejszy kształt oka. Kreskę maluj na całej długości oka, na górnej powiece. Może być ona cieńsza przy wewnętrznym kąciku oka, a szersza w zewnętrznym jego kąciku.małe

Oczy małe

Staraj się je zawsze optycznie powiększyć. Jeśli więc masz małe oczy, zrezygnuj z czarnej kredki na rzecz grafitowej lub brązowej – te kolory podkreślą oko nie zmniejszając go. Staraj się narysować cienką linię na górnej i dolnej powiece tak, aby w wewnętrznym kąciku się nie łączyły. blisko

Oczy blisko osadzone

Za pomocą kreski możesz je od siebie optycznie odsunąć. Przy takich oczach kreski maluj na dolnej i górnej powiece na ¾ ich długości tak by ¼ oka od wewnętrznego kącika była niepomalowana.

dalekoOczy szeroko osadzone

W tej sytuacji kreski maluj od wewnętrznego kącika na dolnej i górnej powiece, starając się pozostawić niepomalowany zewnętrzny kącik oka. Dzięki tej technice oczy optycznie się do siebie zbliżą.

Oczy duże i okrągłeduże

Są pożądane przez większość kobiet. Takie oczy podkreśl kreską w następujący sposób: zacznij malować cieniutką kreskę w wewnętrznym kąciku oka, a następnie stopniowo pogrubiaj ją w stronę jego zewnętrznego kącika. Duże oczy mogą być całe obrysowane kreską.

Cienie do powiek w makijażu biznesowym

W makijażu na spotkanie biznesowe zastosuj cienie pasujące do koloru twoich oczu. Ma to duże znaczenie, gdyż makijaż ma być dopełnieniem twojego profesjonalnego wizerunku, a nie rzucać się w oczy. Cieni używaj przynajmniej w trzech tonacjach, stosując najciemniejszą tonację w zewnętrznym kąciku oka a najjaśniejszą – w wewnętrznym.

Aby rozświetlić łuk brwiowy, połóż beżowy jasny cień półmatowy. Taki zabieg optycznie otworzy oko i rozjaśni cały makijaż.

Tusz i błyszczyk w makijażu biznesowym

Pamiętaj o tuszu, to dzięki niemu makijaż nabiera życia.

Usta zaznacz błyszczykiem w neutralnym kolorze. Możesz wybrać beż lub jasny róż.

praca z byłym

Praca z byłym partnerem w jednym miejscu – czy to jest możliwe?

kobieta z adhd

Kobieta z ADHD