zamknij
Makijaż permanentny – zrób to dobrze!

Makijaż permanentny – zrób to dobrze!

0udostępnień
4 marca 201957759Views

Trwałość makijażu permanentnego to co najmniej kilka miesięcy, ale z reguły efekt utrzymuje się kilka lat. Warto więc zastanowić się, czego oczekujemy od tego typu makijażu i gdzie chcemy go wykonać. Stawką są nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim uroda.

Jeśli coś może ułatwić życie codzienne kobiecie, z pewnością jest to makijaż permanentny. Dzięki niemu lwią część czasu poświęcanego każdego dnia na dbanie o wygląd, możemy spożytkować na coś innego. Makijaż permanentny pomaga nam też zadbać o dobre samopoczucie i pewność siebie. Daje bowiem możliwość skorygowania wyglądu, np. makijaż permanentny brwi to ratunek dla osób, które w wyniku nieumiejętnej depilacji straciły część włosków łuku brwiowego.

Zabieg makijażu permanentnego to jednak poważna sprawa. Efekt zostaje na lata. Niezależnie od tego czy marzą nam się permanentne brwi, usta czy kreski na powiekach, musimy dołożyć wszelkich starań, aby rezultat był udany. Co zależy od nas? Przede wszystkim to, gdzie wykonamy taki makijaż i jak podejdziemy do kwestii jego pielęgnacji.

Makijaż permanentny? Wykuruj się!

Zabieg makijażu permanentnego niesie ze sobą ingerencję w strukturę skóry. Aby móc go wykonać musimy być całkowicie zdrowe. Dodatkowo późniejsze gojenie się wspiera suplementacja witamin C i D, a także kuracja rutyną. Na określony czas przed wykonaniem makijażu należy zakończyć też leczenie antybiotykami, sterydami i retinoidami, a nawet zaprzestać popijania niektórych preparatów ziołowych.

 Linergistka – pani od makijażu

Ważnym, jeśli nie najważniejszym krokiem w podejmowaniu decyzji o makijażu permanentnym, jest wybór gabinetu kosmetycznego, któremu powierzymy swoją urodę. W dobrych salonach, takich jak beautystory.pl, za wykonanie makijażu permanentnego odpowiada profesjonalna linergistka z doświadczeniem. Niestety zawód ten nie jest wpisany na listę profesji i de facto można się nim parać nawet po przejściu zaledwie kilkudniowego szkolenia. Linergistkę warto zatem zapytać o jej doświadczenie i poprosić, aby opowiedziała nam o swoich umiejętnościach. Profesjonalna linergistka jest w stanie doskonale ocenić mankamenty oraz atuty naszej urody, ma wyczucie estetyki, a makijaże wychodzące spod jej ręki są nienaganne.

Jak dbać o makijaż permanentny?

O makijaż permanentny trzeba odpowiednio dbać, podobnie jak o tatuaż. Chociaż naskórek w naturalnym procesie odnowy złuszcza się i po czasie pigment blaknie, właściwa pielęgnacja pozwoli nam przedłużyć jego trwałość. Szczególnej dbałości pod tym względem wymaga makijaż permanentny ust, ponieważ to na nich depigmentacja jest najbardziej widoczna. Najwięcej uwagi należy poświęcić ustom po zabiegu. Do wygojenia się delikatnej skóry należy ją regularnie dezynfekować i natłuszczać preparatami poleconymi w gabinecie. Poza tym unikamy palenia papierosów, pikantnych potraw, drapania gojących się ranek i wszelkich substancji drażniących, także potu po wysiłku fizycznym. Gdy już permanentne usta zagoją się po drugim etapie zabiegu, należy pielęgnować je dobrej jakości kosmetykami, natłuszczać i nawilżać, a także unikać ich opalania i grubych, ostrych peelingów. Podobne zalecenia dotyczą makijażu pozostałych części twarzy.

Oryginalny prezent na rocznicę, który na długo zapadnie w pamięć

Jak podczas rozmowy o pracę odpowiadać na pytanie: dlaczego chce pani zmienić pracę?