zamknij
Manicure – krok po kroku

Manicure – krok po kroku

0udostępnień
manicure

Zadbana kobieta powinna mieć czyste paznokcie i ładnie zrobiony manicure. Jednak wiele z nas nie ma czasu na wizytkę u kosmetyczki. Dlatego proponujemy dla tych zapracowanych krótki kurs manicure, przygotowany przez profesjonalną kosmetyczkę.

krok1.jpgKROK 1.

Zarezerwuj 20–30 minut. Przygotuj: cążki do skórek, drewniany patyczek do podnoszenia skórek, pilniczek o średniej grubości, krem do zmiękczania skórek, ręcznik i miskę z ciepłą wodą, zmywacz do paznokci, waciki.

KROK 2. krok2.jpg

Pilniczkiem nadaj odpowiedni kształt paznokciom. Postaraj się, aby ruch był jednostronny.

KROK 3.

Wokół paznokci nałóż i wetrzyj krem do zmiękczania skórek.

krok4.jpgKROK 4.

Namocz palce w ciepłej wodzie.

KROK 5. krok5.jpg

Po 3 minutach drewnianym patyczkiem podnieś skórki, a następnie cążkami do paznokci obetnij martwy naskórek. Zachowaj ostrożność, aby nie wyciąć za dużo skórki (im więcej wytniesz, tym więcej odrośnie).

KROK 6.

Nałóż olejek do nawilżenia skórek.
Powtórz te same czynności z drugą dłonią.

KROK 7.

Kiedy paznokcie obu dłoni będą już nawilżone, zmyj olejek zmywaczem do paznokci.

krok8.jpgKROK 8.

Nałóż na paznokcie odżywkę (albo podkład pod lakier), a następnie dwie warstwy lakieru (drugą warstwę nałóż dopiero wówczas, gdy pierwsza przeschnie). Na lakier nałóż bazę utrwalającą, która nadaje połysk paznokciom.

Dodatkowe rady

Jeśli chcesz wyglądać elegancko i profesjonalnie, to unikaj tipsów i długich paznokci. Ponadto pamiętaj, że każdy chemiczny zabieg uszkadza płytkę paznokcia a przez to paznokieć staje się słabszy i łamliwy.

Do pracy wybieraj następujące kolory: brąz, beż, ciemna czerwień, jasny róż. Jeśli nie lubisz kolorowych paznokci, to pokryj paznokcie bezbarwnym lakierem – wystarczy, że będą lekko nabłyszczone. Jaskrawe kolory zostaw na urlop.

Jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, to wybierz lakier bezbarwny lub jasny róż. Lepiej wyglądać skromnie. Rzucający się w oczy kolor może zniechęcić przyszłego pracodawcę.

Zainwestuj w dobrej jakości lakier; będziesz miała pewność, że dłużej pozostanie na paznokciu.

Agnieszka Pieńko

Agnieszka Pieńko

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. W czasie studiów ukończyła kurs masażu. Chciała rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę na temat sztuki masażu, dlatego postanowiła rozpocząć naukę w London School of Beauty and Make-up. Po jej zakończeniu pracowała w znanych salonach w Londynie – np. w Bliss. Jej klientami byli m.in. angielska modelka Caprice i członek grupy Take That – Jason Orange.
stopy1

Pielęgnacja stóp

studentka

CV absolwenta szkoły wyższej