zamknij
Marzysz o pięknych, długich i zakręconych rzęsach na imprezę sylwestrową? Dowiedz się, jak osiągnąć taki efekt

Marzysz o pięknych, długich i zakręconych rzęsach na imprezę sylwestrową? Dowiedz się, jak osiągnąć taki efekt

0udostępnień

Długie i podkręcone rzęsy podkreślają oczy, dając efekt hipnotyzującego spojrzenia. Jeśli chcesz olśnić wszystkich podczas imprezy sylwestrowej, poznaj sposoby, dzięki którym Twoje rzęsy będą piękne: długie i zakręcone.

Nie wszystkie kobiety zostały obdarowane przez naturę długimi i grubymi rzęsami. Nie powinno to być jednak powodem do zmartwień, ponieważ istnieje wiele sposobów, dzięki którym można uzyskać zaskakujące efekty.

Właściwa pielęgnacja

Tak samo jak pielęgnujesz włosy, z podobną dbałością powinnaś zająć się rzęsami. Dzięki temu będą one długie, gęste i zdrowe. Jak osiągnąć taki rezultat?

Bardzo dobrym środkiem do pielęgnacji rzęs jest olejek rycynowy. Jego właściwości regenerujące pozwalają na odbudowę struktury włosków, dzięki czemu stają się z czasem grubsze i ciemniejsze.

Odpowiedni tusz do rzęs

Jeśli chcesz uzyskać efekt długich, podkręconych włosków, sięgnij po odpowiedni tusz do rzęs. Taki kosmetyk zawiera specjalne składniki, które – kurcząc się podczas schnięcia – przyczyniają się do jednoczesnego wywijania włosków ku górze. Zwróć uwagę na szczoteczkę – jeśli tusz do rzęs ma je wydłużać, powinna ona mieć kształt stożka z jednej strony wąskiego, a z drugiej rozszerzającego się. W przypadku chęci uzyskania efektu grubszych włosków wybierz tusz do rzęs ze szczoteczką z nierównomiernie ułożonymi włoskami.

Sztuka umiejętnego tuszowania włosków

Odpowiedni tusz do rzęs to jednak nie wszystko – liczy się także sztuka umiejętnego nakładania kosmetyku. Jeśli chcesz, by Twoje rzęsy wyglądały perfekcyjnie podczas imprezy sylwestrowej, pamiętaj o kilku istotnych wskazówkach.

  • Przed aplikacją tuszu, dokładnie wytrzyj jego nadmiar – dzięki temu zapobiegniesz sklejeniu się włosków. Lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy niż jedną grubą.
  • Tusz do rzęs nakładaj od samej nasady, wykonując zygzakowate ruchy. Ważne, by w trakcie aplikowania kosmetyku obracać szczoteczkę wokół jej osi – w ten sposób zapobiegniesz sklejaniu się włosków.
  • Gdy pierwsza warstwa tuszu już wyschnie, przystąp do nałożenia drugiej warstwy. Na tym etapie skoncentruj się na aplikowaniu kosmetyku głównie na końcówki – najlepiej tuszować włoski mniej więcej od połowy, wyciągając ku górze. W ten sposób osiągniesz efekt wydłużonych rzęs.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli zależy Ci na długich, gęstych i zdrowych rzęsach, musisz pamiętać o jeszcze jednej ważnej zasadzie. Bardzo istotne znaczenie ma demakijaż oczu. Pozostawianie tuszu na włoskach osłabia rzęsy i z czasem może prowadzić do ich wypadania.

Do imprezy pozostało jeszcze trochę czasu, warto więc już teraz rozpocząć prawidłową pielęgnację rzęs.

Jak zapobiegać powstawaniu odcisków na stopach?

poszukiwanie pracy

Zawód programista – dlaczego kobiety powinny zainteresować się branżą IT?