zamknij
Skóra 45+. Świadoma pielęgnacja dla dojrzałych kobiet

Skóra 45+. Świadoma pielęgnacja dla dojrzałych kobiet

0udostępnień
konkursy internetowe

Skóra 45-latki wymaga zdecydowanie treściwszych i bogatszych kremów zawierających silne składniki odmładzające, niż ta posiadana przez jej młodsze koleżanki. W tym wieku kobiety często zapominają o kompleksowej pielęgnacji własnej skóry poprzez wiele czynników związanych z codziennym życiem, przez co wiele z nich obwinia siebie o nie wykonywanie przypisanych do nich obowiązków, gdy tylko zaczną dbać z większą uwagą o własną urodę. Nie należy mieć jednak w tej kwestii żadnych wyrzutów sumienia, gdyż pielęgnacja skory w tym wieku to ostatni dzwonek, jeśli chcemy dłużej cieszyć się młodą i piękną skórą. Jest to okres, w którym problemy ze skórą zaczynają zdecydowanie się potęgować.

Przyczyny złej kondycji skóry po skończeniu 45. roku życia:

  • warto przypomnieć, że jest to czas, kiedy większość kobiet wchodzi w okres menopauzy. Jest to stan, w którym w organizmie kobiety ponownie szaleje burza hormonów. Skóra jest organem, który w bardzo czuły sposób reaguje na wszelkie zmiany związane z pracą hormonów i dlatego właśnie wtedy dają o sobie znać wszystkie jej niedoskonałości. Obniżający się poziom estrogenów przyczynia się do spadku jędrności skóry, utraty przez nią niezbędnego nawilżenia, a także zmniejszania jej grubości;
  • wraz z czasem spada w jej składzie zawartość ceramidów i lipidów odpowiedzialnych za utrzymanie komórek skórnych w ich zwięzłej postaci, a tym samym potęguje to utratę bezcennej dla skóry wody;
  • daje o sobie znać zdecydowany spadek zawartości elastyny i rozrywanie włókien kolagenowych ze zwiększoną mocą, jeśli do tej pory nie były one niczym stymulowane;
  • zdecydowanie wyostrzają się wszystkie zmarszczki, które do tej pory nie były aż tak widoczne. Jest to dobry czas, aby skierować swoje kroki w stronę lekarza dermatologa, kosmetyczki, a także wymienić swój dotychczasowy krem na całkiem nowy.

W jaki sposób zatrzymać młodość?

Fot. Fotolia.com

Jeśli chcemy naprawdę kompleksowo walczyć z upływającym czasem, warto wybrać się w tym celu do gabinetu ginekologa, który zleci zbadanie zawartości hormonów w naszym organizmie. Po otrzymaniu wyników będzie można stwierdzić, czy warto zastosować hormonalną terapię zastępczą, która wyreguluje poziom hormonów, przez co skóra nie będzie już tak gwałtownie reagowała na wszelkie zmiany zachodzące w ich ilości. Warto mieć jednak świadomość, że ta silna terapia nigdy nie będzie wskazana tylko ze względu na chęć zachowania skóry w lepszej kondycji, oprócz tego muszą być podstawy medyczne do jej zastosowania.

Wybierając krem do cery 45+, warto poszukać w jego składzie fitoestrogenów. Są to składniki podobne do estrogenu jednak pochodzenia roślinnego, a nie zwierzęcego. To substancje występując w roślinach, które wykazują działanie nawilżające, oczyszczające i kojące. Można je znaleźć m. in. w pszenicy, soi, kukurydzy i ryżu.

Niezbędnym elementem pielęgnacji skóry dojrzałej jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Nie musisz jednak w celu jego uzupełnienia od razu poddawać się zabiegom wstrzyknięcia konkretnej dawki. Warto w pierwszej kolejności postawić na kremy z zawartością tego dobroczynnego składnika, który niczym galaretka wypełnia wolne przestrzenie międzykomórkowe i tym samym przyczynia się do utrzymania gładkości i elastyczności skóry.

Dobroczynnie na zmęczoną skórę 45+ zadziała także witamina A. Posiada ona właściwości złuszczające martwy naskórek, a także regeneruje głębsze warstwy skóry, tam gdzie zmarszczki zaczynają się pojawiać. Oznaki poprawy przy stosowaniu kremu z zawartością witaminy A widoczne są po około 4-8 tygodniach.

Odpowiednio nawilżający suchą skórę krem wcale nie musi być gęsty. Ważne jednak, aby zawierał w sobie niezbędne do tego składniki. Warto wybierać kremy z zawartością gliceryny, mocznika czy masła karite, posiadającego tłuszczowe lipidy warunkujące długotrwałe nawilżenie skóry.

Witamina C zawarta w kremie dla skóry 45-latki skutecznie ją rozjaśni i zredukuje ewentualne przebarwienia.

Oprócz tego warto szukać na kremie dla skóry dojrzałej informacji o zawartości wysokiego filtru przeciwsłonecznego. Słonce to jeden z głównych wrogów zachowania młodej i jędrnej skóry, poprzez niszczącą działalność promieni UV, wpływającą na rozrywanie włókien kolagenowych. Dlatego warto postawić na kremy na dzień zawierające filtr SPF 30, a nawet SPF 50, szczególnie przydatny podczas wakacji.

Plotka niszczy atmosferę w pracy

wzór cv specjalisty do spraw kadr i płac

Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej