zamknij
Sposoby na regenerację włosów w domu

Sposoby na regenerację włosów w domu

0udostępnień
pielęgnacja włosów

Suszenie w wysokich temperaturach, prostowanie, kręcenie, niewłaściwa dieta, niskie oraz wysokie temperatury, mroźny wiatr – to tylko niektóre czynniki przyczyniające się do osłabienia kondycji naszych włosów. Ich właściwą pielęgnację odpowiednimi kosmetykami możesz wspomóc również kilkoma naturalnymi produktami.

Pamiętaj, że za czasów naszych babć rynek kosmetyczny był na zdecydowanie innym etapie rozwoju. Nie było nawilżających masek z dodatkiem oleju arganowego, a o preparatach na bazie keratyny można było pomarzyć. Mimo to, starsze pokolenia potrafiły dostarczyć włosom odpowiedniej dawki odżywienia. Dlaczego więc nie skorzystać z doświadczeń naszych babć?

Oliwa, miód, cytryna i zioła

W przypadku włosów suchych doskonale sprawdzą się maseczki na bazie miodu i oliwy. Pamiętaj, aby rozprowadzać je na długości włosów i nie wmasowywać ich w skórę głowy. Podobne działanie wykazuje awokado, więc jeśli znajdziesz przejrzały owoc w swojej lodówce – nie wyrzucaj go, tylko wykorzystaj jako kurację nawilżającą i odżywczą. Wystarczy rozgnieść miąższ widelcem i ewentualnie dodać do niego łyżkę miodu lub oliwy.

Fot. Fotolia.com

Dla posiadaczek tłustych włosów ratunkiem może okazać się płukanie ich w piwie albo wcieranie soku z cytryny w skórę głowy. Jeśli decydujesz się na opcję „cytrynową”, pamiętaj, aby po trzydziestu minutach od wykonania masażu dokładnie spłukać włosy, a następnie umyć je szamponem. Z kolei alternatywą dla piwnej płukanki mogą być wywary przygotowane np. na bazie nagietka.

Osoby, których włosy są zniszczone przez łupież, mogą stosować płukanki z pokrzywy albo również masować skórę głowy cytryną. Ważna informacja dla blondynek – w ich przypadku eksperci sugerują, żeby uważać z płukankami, które mogą zafarbować włosy.

Nie zapominaj o odpowiednich kosmetykach

Pamiętaj, że oprócz wymienionych wyżej sposobów poprawy kondycji włosów, istotna jest także codzienna pielęgnacja. Zniszczone włosy zregenerujesz produktami zawierającymi składniki pochodzenia roślinnego (np. olejki czy też wyciągi z roślin), które skutecznie odżywią włosy suche albo unormują pracę gruczołów łojowych w przypadku włosów tłustych. Jeśli masz włosy farbowane i chcesz przywrócić im zdrowy wygląd, wybierz produkty z dodatkiem olejku arganowego albo masła karite.

Z kolei jeśli twoim największym problemem są rozdwojone końce, sięgnij po preparaty z dodatkiem np. olejku z owoców amli. Natomiast blondynki zmagające się z przesuszonymi włosami, mogą wybrać kosmetyki, których formuła wzbogacona jest o wyciąg z miodu i rumianku.

pielęgnowanie dłoni

Piękne dłonie twoją wizytówką

gesty dłoni

Gesty dłoni wyrażające pewność i niepewność siebie