zamknij
Piękne dłonie twoją wizytówką

Piękne dłonie twoją wizytówką

0udostępnień
pielęgnowanie dłoni

Wśród karuzeli codziennych obowiązków niekiedy zupełnie o nich zapominamy. Skupiamy się na twarzy i podstawowej pielęgnacji twarzy, a dłonie traktujemy nieco niedbale. Tymczasem są one wizytówką zadbanego człowieka i za ciężką pracę wykonywaną przez cały dzień należy im się odrobina troski.

Krok pierwszy – higiena

Ręce trzeba często myć. To oczywiste dla każdego, kto jest świadomy ogromu bakterii i zarazków, z którymi mamy styczność na każdym kroku. Zaniedbując higienę, sprawimy, że nieproszeni goście nie tylko rozprzestrzenią się na całym ciele, lecz także mogą wywołać zmiany zapalne lub chorobowe na samych dłoniach (np. gdy bakterie dostaną się do niewielkiej ranki).

Fotolia_4041341_Subscription_L
Fot. Fotolia.com

Najlepiej sięgnąć po dokładnie myjący, ale łagodny detergent, który jednocześnie nie doprowadzi do przesuszenia skóry. Uwaga – choć płyny do mycia naczyń mogą mieć właściwości pielęgnacyjne, to nie służą do mycia rąk. Podobnie jak proszek lub płyn do prania. Koniecznie umyj ręce odpowiednim środkiem po zmywaniu naczyń i praniu ręcznym.

Krok drugi – nawilżenie

Nie każdy lubi wykonywać prace domowe w rękawiczkach. A wszelkie detergenty czy środki czystości mogą przesuszyć skórę. Niektóre produkty mogą mieć wręcz właściwości żrące. Nic dziwnego, że skóra jest wiecznie sucha, szorstka, niekiedy nawet popękana. Należy zaopatrzyć się w regenerujący krem do rąk i stosować go po każdym myciu dłoni, a także zawsze, gdy odczujemy taką potrzebę. Warto wypróbować np. lipidowy krem do rąk przeznaczony do skóry bardzo suchej, który przyniesie ukojenie, przyspieszy regenerację i zapewni skórze ochronę lub inne kosmetyki Miksa.ORYGINAL - pielęgnowanie dłoni

Godne polecenia są również domowe sposoby takie jak kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i cytryny. Zabieg ten wpłynie fantastycznie także na paznokcie.

Krok trzeci – wygładzenie

Złuszczania naskórka wymagają nie tylko twarz, ciało i stopy. Dłonie również tego potrzebują, szczególnie jeśli skóra jest przesuszona, zrogowaciała i popękana. Aby zabieg przebiegł bardziej komfortowo, zafundujmy dłoniom kąpiel z dodatkiem soli morskiej lub olejków pielęgnacyjnych.

Wizyta u specjalisty

Choć utarło się przekonanie, że do manicurzystki udajemy się, aby pomalować paznokcie, to jednak nie ma lepszego specjalisty, który w gabinecie kosmetycznym przywróci naszym dłoniom piękny i zdrowy wygląd. Kropką nad i będzie elegancki manicure, który sprawi, że już nigdy nie będziemy się krępować, podając komuś dłoń do uścisku.

czesanie włosów

Szczotkowanie ma znaczenie

pielęgnacja włosów

Sposoby na regenerację włosów w domu