zamknij
Szczotkowanie ma znaczenie

Szczotkowanie ma znaczenie

0udostępnień
czesanie włosów

Mogłoby się wydawać, że nie ma prostszej i bardziej oczywistej czynności. Bierzemy szczotkę (ewentualnie grzebień), przykładamy do włosów i czeszemy. A jednak temat ten należy poruszyć, ponieważ duże znaczenie dla kondycji naszych włosów ważny jest sposób, w jaki je rozczesujemy oraz czym to robimy.

Rozczesywanie mokrych włosów

Pielęgnacja włosów dobrymi kosmetykami, takimi jak L’Oreal, jest niezwykle ważna i przykładamy szczególną uwagę do wyboru odpowiednich preparatów: szamponów i odżywek. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby potem cały trud zniweczyć bezlitosnym obchodzeniem się z włosami w czasie ich rozczesywania. Szczególnej troski wymagają włosy mokre. Koniecznie przygotujmy je np. stosując preparat ułatwiający rozczesywanie i sięgnijmy po grzebień z szerokimi ząbkami. Nigdy po szczotkę! Może ona doprowadzić do łamania rozpulchnionych i osłabionych włosów.

Fot. Fotolia.com

Rozczesujmy włosy pasmo po paśmie, od końcówek, stopniowo wydłużając ruchy. Dlaczego tak? Jeśli zaczniemy od nasady włosa, wszelkie kołtuniki mniejsze i większe ściągniemy na końce, a wtedy o wiele trudniej będzie je rozczesać.

Szczotkowanie

Zakaz rozczesywania włosów szczotką nie oznacza, że całkiem rezygnujemy z tego akcesoria. Rozczesane włosy trzeba wysuszyć i szczotka będzie niezwykle pomocna, by wraz z suszarką wyczarować nam na głowie to, co chcemy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jej kształt. Cienka i okrągła podniesie półdługie włosy u nasady i pomoże przy układaniu loków. Gruba i okrągła natomiast wyprostuje pasma i sprawi, że całość nabierze objętości. Z kolei płaska szczotka przyda się do prostowania oraz wygładzania włosów.

Częstotliwość czesania

Jest to czynność, która może uszkadzać włosy, więc dobrze jest ograniczyć wszystko do niezbędnego minimum. Włosy kręcone najlepiej rozczesać jedynie zaraz po myciu, kiedy są jeszcze lekko wilgotne. W innym przypadku czesanie sprawi jedynie, że będą się puszyć i sterczeć na wszystkie strony.

Natomiast włosy proste czeszemy codziennie rano. Można oczywiście częściej w razie konieczności (np. gdy wiatr zniweczy nasze wysiłki), ale lepiej nie robić tego co chwilę. Ostrożnie trzeba postępować z włosami przetłuszczającymi się – zbyt częste przesuwanie po nich szczotką, może roznieść sebum po całej długości i zmienić naszą fryzurę w tłuste strąki.

Warto także przeczesać włosy przed ich umyciem. Wówczas będzie nam o wiele łatwiej się z nimi uporać, kiedy będą już umyte i należycie odżywione.

wysoko upięty kok

Wysoko upięty kok – idealna fryzura do pracy

pielęgnowanie dłoni

Piękne dłonie twoją wizytówką