zamknij
Trwały i piękny manicure – co powinnaś wiedzieć?

Trwały i piękny manicure – co powinnaś wiedzieć?

0udostępnień
27 grudnia 20172652Views

Piękne paznokcie nie zrobią się same, nie musisz jednak męczyć się co parę dni, ani co chwilę poprawiać manicure. Odpowiedzią jest hybryda, żel i lakier. Co powinnaś wiedzieć o sposobach na trwałym manicure?

Przedłuż trwałość swojego manicure

To denerwujące, gdy musisz malować paznokcie co 3 dni lub zmagać się z jego nietrwałością. Odpryskujący lakier, ścierająca się zbyt szybko powłoka i mała odporność manicure na czynniki zewnętrzne potrafi skutecznie zniechęcić i przeszkodzić w cieszeniu się pięknymi paznokciami. Nawet stosowanie bazy i utrwalacza nie przedłuży aż tak efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Jeśli chcesz cieszyć się doskonałym manicure na dłużej, nie musisz też koniecznie korzystać z tipsów. Alternatywą, która sprawia, że Twoje paznokcie będą prezentować się maksymalnie naturalnie jest manicure żelowy, hybrydowy lub akrylowy. Jaki wybierzesz?

Manicure hybrydowy – piękne paznokcie na miesiąc!

W czym tkwi sekret hybrydy? Taki manicure powstaje szybko, a powłoka dodatkowo chroni paznokcie przed zniszczeniem i pozwala na ich zdrowe odrośnięcie. Już w godzinę możesz mieć nałożony lakier hybrydowy i utwardzony specjalną lampą UV. Zanim się to stanie da się jeszcze poprawić manicure lub zmienić szczegóły, co sprawia, że efekt będzie idealny. Manicure utrzyma się nawet miesiąc, jednak może pojawiać się odrastająca płytka. Paznokcie są wzmocnione i nie musisz się bać, że łatwo je uszkodzisz. Swobodne mycie naczyń i możliwość wykonywania innych prac bez wpływania na wygląd to wielki plus tego rodzaju stylizowania.

Poznaj tajniki trwałego manicure żelowego

Innym sposobem na trwałe i piękne paznokcie bez zapuszczania ich i malowania co 2 dni, gwarantuje Ci manicure żelowy. Modelowanie paznokci za pomocą metody światłoutwardzalnej pozwoli Ci uzyskać piękny efekt nawet na miesiąc, szczególnie jeśli nie rosną one tak szybko. Żel tworzy elastyczną powłokę, której pozbędziesz się tylko za pomocą piłowania. W tej kwestii hybryda z pewnością będzie lepsza i szybsza w ściąganiu. Również na tipsy możesz nakładać żel, a jeśli Twoje paznokcie są krótkie i zniszczone, nie oznacza to, że nie masz szansy na taki manicure. W takich wypadkach wykorzystuje się szablony.

Manicure akrylowy – jakie masz możliwości?

Kolejny trwały sposób na piękne paznokcie przez co najmniej 3 tygodnie, to manicure akrylowy. Na czym polega? Specjalny proszek z płynem akrylowym nakłada się na płytkę lub tipsa, gdzie wysycha samoistnie. Bardzo mocno przylega on do paznokcia, dlatego jest niezwykle trwały. Akrylowy manicure skutecznie maskuje nierówności paznokci i jest odporny na wszelkie uszkodzenia. Dzięki niemu możesz odnowić swoją własną płytkę lub ją wzmocnić. Akrylowy manicure nadaje się do słabych paznokci.

Który manicure wybrać?

Większość kobiet preferuje manicure hybrydowy, który prezentuje się najbardziej naturalnie i jest łatwy do ściągnięcia. Lakiery hybrydowe produkuje choćby uznana polska marka Semilac – są łatwo dostępne i występują w wielu modnych odcieniach. Możesz szybko wykonać hybrydę nawet sama – jeśli posiadasz specjalną lampę.

Pielęgnacja skóry dojrzałej – poznaj polecane kosmetyki i zabiegi na twarz!

Jak u Armaniego: 7 sekretów marki