zamknij
Pielęgnacja skóry dojrzałej – poznaj polecane kosmetyki i zabiegi na twarz!

Pielęgnacja skóry dojrzałej – poznaj polecane kosmetyki i zabiegi na twarz!

0udostępnień
19 grudnia 20171800Views

Pielęgnacja skóry dojrzałej jest dużo bardziej skomplikowana od codziennej pielęgnacji młodej skóry, na której nie są widoczne jeszcze żadnej efekty procesu starzenia. O ile w tym drugim przypadku wystarcza zazwyczaj regularne oczyszczanie skóry i stosowanie zwykłego kremu nawilżającego, o tyle w tym pierwszym musimy bardziej się postarać, jeżeli zależy nam na tym, aby zachować na dłużej piękny i promienny wygląd. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja skóry dojrzałej? Podpowiadamy, jakie są polecane kosmetyki i zabiegi na twarz dla cery dojrzałej!

Cera dojrzała – to znaczy jaka?

Nie ma ustalonej konkretnej granicy wiekowej, która będzie odróżniała cerę dojrzałą od pozostałych typów. Czasem skóra młodych kobiet jest tak zniszczona przez nieodpowiedni tryb życia i brak właściwej pielęgnacji, że również zalicza się do grupy ,,dojrzałych”, podczas gdy skóra niektórych kobiet przed menopauzą wygląda tak świeżo i zdrowo, że kosmetyki z napisem ,,cera dojrzała” stosują właściwe z czystego rozsądku. Wszystko bowiem zależy od tego, w jaki sposób dbamy na co dzień o swoją skórę i jaki styl życia prowadzimy. Zazwyczaj jednak cerą dojrzałą nazywamy cerę kobiet po 40. roku życia, na której widoczne są głębsze zmarszczki i inne oznaki starzenia.

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Przy pielęgnacji skóry dojrzałej musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie rzeczy: właściwe dobranie kosmetyków do rodzaju swojej cery oraz ich prawidłową aplikację.

  • W związku z tym, że skóra dojrzała z roku na rok staje się coraz bardziej sucha, należy przemywać ją delikatnym płynem micelarnym lub lekko natłuszczającym mleczkiem do demakijażu.
  • Mniej więcej 1-2 razy w tygodniu warto wykonać peeling, który złuszczy martwy naskórek i sprawi, że składniki aktywne kosmetyków będą lepiej się wchłaniać. Raz na 4-6 miesięcy zabieg ten warto wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.
  • Na dzień należy stosować krem z dodatkiem filtrów chroniących skórę przed promieniowaniem UVA i UVB (co najmniej SPF 15) – pamiętajmy o tym, że słońce to największy wróg młodej skóry!
  • Na noc należy smarować skórę silniejszym kremem. Polecane kosmetyki do cery dojrzałej to te z dodatkiem retinolu, kwasów owocowych, dużej ilości witamin i składników odżywczych – w nocy skóra ma najlepsze warunki do tego, żeby walczyć z upływem czasu.
  • Krem na dzień i krem na noc warto aplikować na twarz, wykonując jednocześnie delikatny masaż, który pozwoli dodatkowo poprawić napięcie skóry oraz wchłanialność kosmetyków.
  • Nie zapominajmy też o aplikacji specjalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych pod oczy, ponieważ skóra w tym rejonie jest wyjątkowo narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Zabiegi na zmarszczki dla skóry dojrzałej

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest bardzo ważna dla utrzymania zadbanego i młodego wyglądu. Warto jednak również uzupełniać ją specjalistycznymi zabiegami na twarz, które oferuje nam medycyna estetyczna. Zmarszczki możemy zredukować przy pomocy tradycyjnych metod, np. botoksu lub wypełniaczy, jednak warto zainteresować się również najnowocześniejszymi metodami, np. laserami czy ultradźwiękami. Jeśli zależy nam na wykonaniu bezinwazyjnego liftingu twarzy, a przy tym uzyskaniu jak najbardziej naturalnego efektu, doskonale może w tym przypadku sprawdzić się urządzenie Ultraformer, z którym spotkamy się w Klinice Miracki w Warszawie. To zabieg ultradźwiękami, który przez lifting termiczny prowadzi do obkurczenia skóry i stymulacji nowych włókien kolagenowych. Wyboru konkretnej metody warto jednak dokonać z pomocą lekarza, podczas wizyty konsultacyjnej.

W biurze spędzasz 1/3 życia – umil sobie ten czas!

Trwały i piękny manicure – co powinnaś wiedzieć?