zamknij
W biurze spędzasz 1/3 życia – umil sobie ten czas!

W biurze spędzasz 1/3 życia – umil sobie ten czas!

0udostępnień
18 grudnia 20171836Views

Po pracowitym dniu nie ma nic lepszego, jak wrócić do wygodnego i ukochanego domu. Jeśli jednak jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie spędzasz w biurze więcej czasu niż w domu. Wyobraź sobie, że możesz cieszyć się wygodami swojego biura, tak samo jak cieszysz się z wygody swojego domu. To jest możliwe! Dzięki kilku prostym poprawkom możesz stworzyć atrakcyjną przestrzeń dla siebie w miejscu pracy.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje biuro będzie bardziej spokojnym i zachęcającym miejscem do pracy.

Czysto i bez bałaganu

Bałagan i brud mogą rozpraszać uwagę i odciągać Twój umysł od pracy. To dlatego należy dbać o czyste i przejrzyste powierzchnie, ściany i podłogi – wolne od zabrudzeń i zbędnych przedmiotów. Codziennie sprzątaj swoją przestrzeń, aby każdego ranka wrócić do przyjemnego biura. Mogą Ci w tym pomóc sprzęty, jakie znajdziesz na: https://www.esklepik.com.pl/pol_m_DOM-BIURO-382.html

Estetyka biura

Stwórz harmonię w swoim biurze, dzięki dopasowanym meblom, draperiom i kolorom, które cieszą oko, a nie odwracają Twojej uwagi. Zainwestuj w wygodne, a jednocześnie funkcjonalne krzesło biurowe. Dodaj osobiste akcenty, które sprawią, że biuro będzie bardziej domowe niż instytucjonalne, jak np. dekoracyjna poduszka, obraz czy lampa. Pozbądź się uszkodzonych, brudnych lub niepotrzebnych przedmiotów.

Harmonogram działań

Ułóż harmonogram pracy i działań, aby zmniejszyć bałagan i tym samym niepokój. Twórz kolorowe pliki i foldery, w których będziesz wygodniej przechowywać informacje. Ustal rutynową procedurę sprawdzania poczty e-mail, robienia sobie przerw i nawiązywania połączeń telefonicznych. Pozbądź się bałaganu za pomocą systemu „zrób to od razu”. Innymi słowy, gdy podnosisz plik lub kawałek papieru, zdecyduj, co z nim zrobić w tym samym momencie, na przykład zniszcz, wyrzuć, lub włóż do teczki.

Biuro z charakterem

Osobiste artefakty, takie jak fotografie, pamiątki i przedmioty dekoracyjne, sprawiają, że mieszkanie jest wygodne i przytulne. Możesz tak samo umieścić podobne przedmioty w swoim biurze, przecież to te które sprawiają, że się uśmiechasz, pamiętasz o bliskich i cennych wspomnieniach. Co więcej takie detale z charakterem nas – ludzi pracujących umysłowo – często naprawdę inspirują. Utwórz planszę inspiracji zawierającą obrazy bądź zdjęcia, które reprezentują to, co chcesz osiągnąć w swoim życiu.

Piękno z natury

Żywe rośliny, świeże storczyki, unikalny kamień lub muszla, a nawet akwarium wypełnione kolorowymi rybami dodadzą odrobiny natury do biura i wprowadzą do niego świeżość – warto z tego skorzystać.

Tanie, modne i wygodne buty Vices

Pielęgnacja skóry dojrzałej – poznaj polecane kosmetyki i zabiegi na twarz!