zamknij
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na jakie efekty można liczyć?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na jakie efekty można liczyć?

0udostępnień

Jeżeli popularne kremy przeciwzmarszczkowe nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, gdzie będzie można skorzystać z zaawansowanych, bezinwazyjnych zabiegów skoncentrowanych na poprawie wyglądu skóry. Jednym z najczęściej stosowanych środków do usuwania zmarszczek jest kwas hialuronowy. Jakie efekty można uzyskać dzięki takiemu zabiegowi?

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej środków. Jest to substancja, która występuje w organizmie człowieka naturalnie w formie soli sodowej. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w skórze, dlatego odpowiada on za nawilżenie oraz naprężenie skóry. Niestety, z czasem ilość kwasu hialuronowego w skórze spada, co powoduje, że zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki.

Kwas hialuronowy jest również podstawą preparatów przeznaczonych do wypełniania zmarszczek oraz modelowania skóry. Wstrzyknięcie go pod skórę pozwala na uzyskanie błyskawicznych efektów, bez ryzyka oraz z efektem na okres nawet do około półtora roku w zależności od miejsca wstrzyknięcia oraz indywidualnych cech pacjenta.

Fotolia_4041341_Subscription_L
Fot. Fotolia.com

Kwasem hialuronowym można wypełnić:

  • blizny, przykładowo potrądzikowe
  • fałdy nosowo-wargowe
  • kurze łapki
  • zmarszczki marionetki
  • zmarszczki między brwiami
  • zmarszczki na brodzie
  • zmarszczki na czole
  • zmarszczki wokół ust 

Czas trwania zabiegu polegającego na wstrzyknięciu określonej ilości kwasu hialuronowego trwa zwykle około kwadransa. Podczas zabiegu mogą pojawić się niewielkie krwiaki oraz obrzęki, które znikają zazwyczaj do tygodnia.

Efektem jest całkowicie wygładzenie oraz znaczne spłycenie zmarszczek, które przestają być widoczne. Również skóra staje się lepiej nawilżona, sprężysta. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego również pobudza proces kolagenogenezy, czyli produkowania kolagenu, dlatego też dochodzi także do naturalnego wypełniania zmarszczek, co powoduje, że kolejne zabiegi nie muszą być powtarzane tak często.

Dzisiaj usługi likwidowania zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są dostępne w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Jak znaleźć hobby i po co?

siecioholizm

Social media w poszukiwaniu pracy. Jak zwrócić na siebie uwagę?