zamknij
Zabieg modelowania i powiększania ust – burzymy stereotypy

Zabieg modelowania i powiększania ust – burzymy stereotypy

0udostępnień
26 września 20191279Views

Modelowanie i Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki stale usprawnianej technologii zabiegów coraz więcej ludzi decyduje się na terapię tego rodzaju. Mimo tego zabieg ten nadal budzi spore kontrowersje. Część stygmatyzuje terapię kwasem hialuronowym, mówiąc że nie może dać ona naturalnych efektów, Z drugiej strony mamy osoby uzależnione, wykonujące zabiegi ze zbyt dużą częstotliwością prowadząc do przerysowania swoich ust. Czy zabieg powiększenia lub modelowania ust może więc dać naturalnie i estetycznie wyglądający efekt?

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczną substancją?

Osoby z negatywnym nastawieniem do zabiegów w obrębie ust wskazują, że po zabiegu z kwasem hialuronowym może dojść do obrzęku w obrębie ust czy bolesnego uczucia w obrębie warg i w ich okolicach. Prawda, tego typu dolegliwości występują po części zabiegów, jednak należy pamiętać, że nawet jeśli nie poszczęści nam się z tego typu zabiegiem to obrzęk lub bóle utrzymują się przez jedynie kilka dni, co w skali 6-12 miesięcy, przez które utrzymuje się pozytywny efekt zabiegu, nie jest długim czasem.

Należy również pamiętać, że w większości przypadków już po 1-2 dniach możemy zauważyć już tylko te pozytywne efekty zabiegów, a nie jest to jedynie powiększenie lub zmiana kształtu ust. Kwas hialuronowy jest substancją, którą ma w swojej skórze i ustach każda i każdy z nas. Odpowiada on za utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry. Naturalnie więc, usta po ostrzyknięciu kwasem hialuronowym są lepiej nawilżone, a efekt ten utrzymuje się równie długo co efekt powiększenia. Ponadto z uwagi na naturalne występowanie w ciele człowieka, przyjmuje się zdecydowanie lepiej od większości wypełniaczy stosowanych w estetologii medycznej.

Czy efekty po zabiegu są przerysowane?

Pamiętajmy, że przed wykonaniem zabiegu najczęściej konsultujemy się z lekarzem odnośnie do efektów, które chcemy uzyskać. Dzięki temu bez presji czasu można omówić jakie efekty chcemy osiągnąć i jakie będą parametry zabiegu. Dokładnie w przypadku modelowania ust, najpierw powinniśmy oznajmić lekarzowi, jakiego efektu oczekujemy, na przykład poprawy asymetrii, proporcjonalności między górną a dolną wargą, czy ogólnie powiększenia ust. Będziemy mieli również możliwość ustalenia intensywność efektu. Jeśli więc chcemy na przykład powiększyć swoje usta, mamy możliwość dokładnego wybrania ich wielkości przed zabiegiem, tak aby efekt, który osiągniemy, był zadowalający w jak największym stopniu. Po zabiegu u doświadczonego lekarza nie powinny nas więc spotkać żadne niespodzianki, chyba że te pozytywne.

Podsumowując, przez uprzedzenia, negatywne doświadczenia z medycyną estetyczną u niektórych osób, ale i przez niesprawiedliwie negatywny obraz osób poddających się zabiegom medycyny estetycznej ukazany w mediach, wokół zabiegów powiększania i modelowania ust narosło wiele mitów, które wielu przysłaniają faktyczny stan rzeczy. Warto więc przy zastanawianiu się nad wykonaniem takiego zabiegu u siebie, dać sobie trochę czasu, poczytać informacje z kilku źródeł i podjąć decyzje opartą na faktach, nie na szkodliwych stereotypach.

Szukasz gabinetu, w którym wykonasz zabieg powiększania ust? Odwiedź stronę https://drmarcinnowak.pl/oferta/modelowanie-powiekszanie-ust/

Tytuł: Jogging z dzieckiem – jak wybrać wózek do biegania?

Intercyza przedmałżeńska – czy warto podpisać? Plusy i minusy