zamknij
Tytuł: Jogging z dzieckiem – jak wybrać wózek do biegania?

Tytuł: Jogging z dzieckiem – jak wybrać wózek do biegania?

0udostępnień
24 września 20191700Views

Wiele mam jest dzisiaj świadomych tego, jak ważny jest zdrowy styl życia. Poza tym chcą mieć dobrą kondycję, aby mieć siły na zabawę ze swoim dwulatkiem. Może też mają nadzieję na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów po ciąży. Niezależnie od motywacji starają się żyć aktywnie. Jak jednak pogodzić regularny jogging z opieką nad dzieckiem? Nic trudnego. Wystarczy odpowiedni wózek do biegania.

Dlaczego nie można używać zwykłego, uniwersalnego wózka?

Oczywiście, że można. Problem polega jednak na tym, że nie jest to szczególnie wygodne, a do tego bywa niebezpieczne. Wózek nieprzystosowany do joggingu może bowiem niebezpiecznie się kołysać, a nawet w którymś momencie przewrócić. Dodatkowo nie jest tak dobrze skrętny. Z reguły nie ma też wygodnych uchwytów, które pozwolą Ci na trzymanie go jedną ręką albo jednoczesne odebranie telefonu. A to wszystko jest istotne w kontekście joggingu. Właśnie dlatego musisz postawić na wózek Coto Baby lub inny, specjalnie dedykowany biegaczom. Zachowa on oczekiwaną stabilność. Będziesz mogła nim lawirować pomiędzy drzewami i bezproblemowo pokonywać kolejne skręty w parkowych alejkach.

Wózek Coto Baby – jaki model wybrać do biegania?

Istnieją co najmniej dwie kategorie wózków, które sprawdzą się do joggingu. Po pierwsze są to typowe wózki do biegania, które posiadają dość cienkie i jednocześnie sztywne koła. Dodatkowo mają ergonomiczny kształt i wygodną, teleskopową rączkę. Stelaż takich wózków jest niezwykle lekki, dlatego możesz też bardzo łatwo poradzić sobie z ewentualnymi nierównościami. Drugą możliwością jest postawienie na wózek wielofunkcyjny, który łączy w sobie funkcję biegową i spacerową. Takie wózki posiadają systemy, które pozwalają na jego różnorodne wykorzystanie. Warto jednak podkreślić, że są one nieco wolniejsze od tych, typowo biegowych. No ale przecież nie chodzi o prędkość, prawda?

Elementy, na które warto zwrócić uwagę

Na co zatem warto zwrócić uwagę, szukając funkcjonalnego, wygodnego i jednocześnie zapewniającego bezpieczeństwo wózka? Pamiętaj o pięciu zasadniczych elementach. Po pierwsze o bardzo przydatnym hamulcu nożnym. Po drugie o co najmniej pięciopunktowych pasach bezpieczeństwa, które posiada między innymi wózek Coto Baby. Po trzecie o daszku w razie zbyt mocnego słońca lub deszczu. Po czwarte o wygodnej rączce. No i po piąte o lekkim i stabilnym stelażu. Wszystkie te elementy sprawią, że poczujesz pełnię radości z biegania i macierzyństwa jednocześnie.

Najczęstsze błędy w CV. Przez nie możesz stracisz szansę na zatrudnienie

Zabieg modelowania i powiększania ust – burzymy stereotypy