zamknij
Konkurs Mój sposób na sukces

Konkurs Mój sposób na sukces

0udostępnień
konkurs

Są różne sposoby na to, aby odnieść sukces w życiu prywatnym i zawodowym. Podziel się z nami swoją historią. Najlepsza praca zostanie nagrodzona. Zapraszamy!

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszym pierwszym konkursie. Wszystkie odpowiedzi były bardzo interesujące i najchętniej nagrodzilibyśmy je wszystkie. Ze względu jednak na ograniczoną liczbę nagród, musieliśmy wybrać jedną. Jej autorką jest Anna Ciszek, która otrzyma najnowszą książkę Krystyny Mazurównej „Moje noce z mężczyznami”:

„Jeśli już miałabym wskazać jakiś sposób na sukces ,to przede wszystkim wymieniłabym dbałość o dobre relacje z ludźmi i pozytywne nastawienie do siebie i innych.

O sukcesie,tak zawodowym jak i osobistym, nie przesądza ani wykształcenie czy przygotowanie metytoryczne ,ani splot szczęśliwych okoliczności, ani zbiór jakichś konkretnych cech, ale właśnie sztuka układania kontaktów z ludźmi.Potrzebna jest do tego pewna intuicyjna wiedza na temat cech osobowościowych swoich i ludzi, z którymi się komunikujemy, co daje podstawy do budowania wzajemnych korzystnych zależności.

Pokutuje opinia, że sukcesy odnoszą osoby pewne siebie, stanowcze, władcze i zdecydowane. A tymczasem są to cechy warunkujące postawy autorytarne, sztywne poglądy i schematy myślowe, które nie pozwalają dostroić się do takich potrzeb i oczekiwań, dzięki którym można być skutecznym i szanowanym pracownikiem ,szefem czy dobrym partnerem. Osoby o wybujałej pewności siebie, zapatrzone w swoje racje, nie potrafią przyjąć argumentów swoich przełożonych, podwładnych, klientów czy partnerów, często odrzucając dialog i niszcząc dobre relacje w pracy i domu, a brak takich relacji na pewno nie jest droga do sukcesu. Bo nasza siła nie tyle leży w demonstrowaniu pewności siebie, która często uważana jest za tupet, arogancję czy niereformowalność, ile w poczuciu własnej wartości, która wcale nie musi być krzykliwa i manifestacyjna, oraz w szacunku dla innych. Ta siła to wiara w siebie i w ludzi.Na niej można sporo zbudować.”

Gratulujemy!

Zachęcamy także do przeczytania wywiadu z Krystyna Mazurówną

dbanie o dłonie

Jak dbać o dłonie?

savoir vivre w pracy

Savoir vivre w pracy