zamknij
Jak dbać o dłonie?

Jak dbać o dłonie?

0udostępnień
dbanie o dłonie

Pielęgnowanie dłoni jest szczególnie ważne dla kobiety, ponieważ ładne i dobrze utrzymane ręce stanowią wielką jej ozdobę. Podpowiemy ci jak dbać o ręce. W naszej poradzie znajdziesz też przepisy na domowe maseczki na dłonie.

Codzienna pielęgnacja dłoni

Mycie rąk powtarzamy się w ciągu dnia wielokrotnie. Częste używanie jednak mydła i wody nie jest dla skóry obojętne, ponieważ doprowadza do częściowego zniszczenia płaszcza lipidowego, a w obnażony naskórek łatwo mogą wnikać bakterie lub inne czynniki szkodliwe. Aby zapobiec temu szkodliwemu zjawisku wskazane jest używanie mydeł o lekko kwaśnym oddziaływaniu, a także uzupełnienie płaszcza lipidowego za pomocą kremów ochronnych i odżywczych. Dlatego warto kupić przynajmniej trzy tubki kremu do rąk, jedną trzymać w łazience, drugą w kuchni a trzecią na biurku w pracy.

Jesienią, zimą, a także na wiosnę, wskutek zmian temperatury, w następstwie mycia zimną lub gorącą wodą i niedokładnego wycierania dłoni dochodzić może do tzw. spierzchnięcia naskórka, co z kolei prowadzi do pękania i powstawania głębokich ran. Aby temu zapobiec, na dobrze osuszone dłonie nałóż krem do rąk. A gdy już dojdzie do

Fot. Fotolia.com

spierzchnięcia skóry, stosuj kremy z witaminą A i E.

I nie zapominaj, aby w chłodne dni (kiedy termometr wskazuje na maksimum +2 stopnie C) nosić ciepłe rękawiczki.

Dbanie o dłonie podczas prac domowych

Niestety praca domowa niszczy dłonie, ponieważ detergenty, proszki czyszczące sprawiają, że skóra dłoni staje się szorstka, popękana i sucha. Należy temu zapobiegać używając odpowiednich rękawiczek ochronnych oraz stosowanie kremów odżywczych.

Domowe sposoby na pielęgnację dłoni

Ugotuj dwa ziemniaki, a następnie je rozgnieć. Dodaj do nich łyżeczkę masła i dwie łyżki mleka. Ciepłą papkę nałóż na dłonie i owiń ręce folią. Po 30 minutach zmyj masę letnią wodą i nałóż krem. Zabieg ten wygładzi i zregeneruje skórę twoich dłoni.

Zalej trzy łyżki siemienia lnianego wrzącą wodą, odczekaj aż wytworzy się śluz. Nałóż na dłonie gazę a na nią wcześniej wymieszaną papkę. Okład trzymaj przez 20 minut. Zabieg ten daje efekt wygładzająco-regenerujący.

Łyżeczkę płynnego miodu wymieszaj z łyżeczką kremu. Tak przygotowaną masą posmaruj dłonie. Po godzinie umyj ręce letnią wodą, bez mydła. Osusz dłonie ręcznikiem.

trema przed wystąpieniami publicznymi

Trema przed publicznymi wystąpieniami

konkurs

Konkurs Mój sposób na sukces