zamknij
Co zrobić, by po ciąży znów poczuć się pięknie i kobieco?

Co zrobić, by po ciąży znów poczuć się pięknie i kobieco?

0udostępnień
mama

Prawie wszystkie świeżo upieczone mamy skupiają się jedynie na dziecku i zapominają o dbaniu o własny wygląd. Pierwsze tygodnie po porodzie nie sprzyjają bowiem stosowaniu diet, robieniu makijażu czy zakładaniu modnych ubrań. Jednak po zakończeniu 6-tygodniowego okresu połogu, panie powinny znów pomyśleć o sobie i swoim wyglądzie.

Ciąża, poród i karmienie piersią zmieniają ciało kobiety: pojawiają się rozstępy, przebarwienia skórne lub dodatkowe kilogramy. Tylko nieliczne panie już po kilku tygodniach od porodu wracają do swojej dawnej sylwetki. Pozostałym kobietom zajmuje to o wiele dłużej. Nie oznacza to jednak, że młode mamy, które nie odzyskały dawnej figury, muszą nosić rozciągnięte dresy i płaskie buty. Mamy powinny bowiem pamiętać, że ich dobre samopoczucie i pewność siebie są tak samo ważne

Fotolia_25563731_Subscription_XL
Fot. Fotolia.com

jak dobro dziecka – szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Wszystkie mamy powinny choć raz w tygodniu znaleźć choć kilka godzin tylko dla siebie. Jest to bardzo ważne, by mogły czuć się nie tylko matkami, ale również atrakcyjnymi kobietami, partnerkami i kochankami. W czasie, w którym dziecko będzie pod opieką taty, babci albo niani, mamy mogą wyjść na zakupy, do kina czy na spotkanie z przyjaciółkami. Oderwanie się od zajęć związanych z opieką nad maluchem sprawia, że kobieta jest mniej zestresowana i ma więcej energii, by znów zajmować się dzieckiem.

Ważne jest także, by w czasie tylko dla siebie, mama zadbała o swój wygląd zewnętrzny. Wysokie szpilki, elegancka sukienka, ładna fryzura i staranny makijaż pomogą jej poczuć się świetnie we własnej skórze i zapomnieć o wszystkich trudach macierzyństwa. Warto bowiem pamiętać, że to właśnie te niewielkie zabiegi mogą sprawić, że bycie matką będzie najwspanialszym okresem w życiu każdej kobiety.

Jezyk niemiecki

Język niemiecki – dlaczego dobrze go znać?

prezent dla szefa

Indywidualny prezent dla szefa – co wypada, a co nie?