zamknij

Praca z domu

0udostępnień
praca w domu

Opieka nad małym dzieckiem wymaga dużej uwagi i energii. Jednak z powodu sytuacji finansowej wiele mam po porodzie musi zacząć pracować. Rozłąka z małym dzieckiem jest trudna, dlatego wiele kobiet chciałoby pracować z domu. Z właściwym planem działania i małą pomocą można tego dokonać. Oczywiście zależy to też od rodzaju pracy jaką się wykonuje.

Sprawdźmy jak możesz pogodzić pracę zawodową wykonywaną w domu z opieką nad dzieckiem.

Przygotuj plan działania

To jest pierwszy i główny krok jeśli chcesz pracować z domu. Rozpisz plan dnia swojego dziecka. Przygotowując go musisz wziąć pod uwagę godziny snu dziecka, posiłków, zabawy z dzieckiem. Następnie oblicz czas, który zostanie na wykonywanie zadań służbowych.

Dopasuj pracę do ilości czasu wolnego

Teraz czas na dobór zadań. Jeśli danego dnia masz mniej czasu na pracę, wybierz zadania, których nie musisz skończyć w terminie. Pamiętaj, że freelancer może dopasowywać swoją pracę do innych obowiązków, także tych względem dziecka. Zadania bardziej pracochłonne planuj na dzień, kiedy będziesz mogła poświęcić im więcej czasu.

Podziel obowiązki domowe

Fot. Fotolia.com

Podział obowiązków w domu jest bardzo ważny. Ustal z mężem, które z nich weźmie na siebie. Skoro ty opiekujesz się małym dzieckiem, to on może np. posprzątać, zrobić zakupy. Jeśli masz starsze dziecko, to zachęć je do wykonywania zadań domowych. Dzięki temu będziesz mniej obciążona pracą w domu i skupisz się na wykonywaniu obowiązków

służbowych.

Zatrudnij pomoc domową

Jeśli finanse na to pozwalają, to wynajmij opiekunkę do dziecka, która będzie przychodziła do ciebie na kilka godzin dziennie. Dzięki temu ułożenie zadań służbowych stanie się dużo łatwiejsze.

Zorganizuj swoje miejsce pracy

Powinnaś dobrze zaplanować swoje miejsce do pracy. Znajdź takie, które będzie wygodne i w którym będziesz mogła trzymać wszystkie niezbędne rzeczy, jak np. telefon, pieluchy, ubranka na zmianę. Jak już usiądziesz w miejscu, w którym pracujesz, nic nie powinno cię od niego odrywać.

Kiedy już wszystko odpowiednio zaplanujesz, będziesz mogła pogodzić opiekę nad dzieckiem i pracę z domu.

odpoczynek

Po pracy czas na odpoczynek

dziecko

Czas spędzony z dzieckiem