zamknij
Dlaczego warto polubić jazdę na rolkach?

Dlaczego warto polubić jazdę na rolkach?

0udostępnień
14 września 20181560Views

Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa pozytywnie nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale również na samopoczucie. Jednym ze sportów, który warto polecić jest jazda na rolkach. Kilkunastominutowa przejażdżka jest nie tylko treningiem cardio, ale również wspaniałą zabawą.

Zalety jazdy na rolkach

Po pierwsze jest to sport, który nie obciąża stawów, dlatego bez obaw można przemierzać długie trasy. Kręgosłup i kolana nie są obciążone w tak dużym stopniu, jak to ma miejsce w przypadku biegania. Poza tym, dzięki temu, że w trakcie jazdy pracują głównie duże partie mięśniowe, dochodzi do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej. Godzina takiej aktywności pozwala pozbyć się nawet 700 kalorii. Co oznacza, że regularny trening kilka razy w tygodniu pomoże w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto, jazda na rolkach wzmacnia wiele partii mięśniowych m.in.: uda, pośladki i nogi. Dzięki temu, że podczas tej aktywności aktywne są w dużej mierze plecy, ogólnie sylwetka ulega poprawie. Istotne jest również to, że trening odbywa się na zewnątrz, w trakcie aktywności można cieszyć się świeżym powietrzem, co również pozytywnie wpływa na zdrowie. Dzięki jeździe na rolkach można bardzo szybko poprawić swoją kondycję i koordynację. Dodatkowo, wiele osób traktuje rolki jak środek transportu, który jest szybszy od chodzenia, a w godzinach szczytu, niejednokrotnie nawet od autobusu czy tramwaju.

Odpowiedni sprzęt

Nieważne czy jesteś osobą początkującą, czy jeździsz na rolkach od wielu lat, zawsze warto jest korzystać z wysokiej jakości sprzętu. Właściwie dopasowane rolki sprawią, że trening będzie nie tylko bezpieczny, ale i komfortowy. Jeśli zamierzasz regularnie uprawiać ten sport od razu wybierz produkty i akcesoria zaufanych producentów, które możesz znaleźć na: https://kronos-shop.pl/. Poza rolkami warto od razu zaopatrzyć się w kask, ochraniacze i niewielki worek na plecy, w którym można schować potrzebne przedmioty jak bidon, telefon komórkowy czy klucze.

Błędy popełniane przez początkujących

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rolkach, często popełniają te same błędy. Przede wszystkim odpychają się do tyłu, a nie na boki. Zapominają założyć kask. Podczas jazdy nie pochylają się do przodu i trenują na wyprostowanych nogach. Ponadto, początkujący sportowcy uczą się sportu na nierównej nawierzchni, albo patrzą na stopy zamiast przed siebie. Ważne jest, by od razu eliminować popełniane przez siebie błędy. Zachowanie odpowiedniej postawy, pewna skoordynowana sylwetka pozwala na komfortową i bezpieczną jazdę.

Jazda na rolkach to nie tylko sport, ale również sposób na spędzanie wolnego czasu. Świetnym pomysłem jest spotkanie z przyjaciółmi i wspólny trening. Rolki są specyficzną aktywnością, podczas której jednocześnie można rozruszać swoje ciało, ale również odpocząć i się zrelaksować.

4 najmodniejsze fryzury z grzywką – sprawdź, w czym będzie Ci dobrze

Czy zegarek na prezent ślubny to dobry pomysł?