zamknij

Jak zredukować stres?

0udostępnień
stres

Mniejszy stres i zdrowy tryb życia spowodują, że będziesz czuła się szczęśliwsza. Sprawdź co redukuje stres oraz sprawi, że będziesz dawała sobie radę z napięciem. Już od dzisiaj możesz zacząć żyć zdrowo!

Oto zasady, o których trzeba pamiętać, mogące mieć rzeczywisty wpływ na poziom codziennie doświadczanego stresu oraz na jakość twojego życia.

Uporządkuj swoje otoczenie. Bałagan wokół ciebie może przyczynić się do tego, że twoja pozytywna energia zostanie szybko wyczerpana i spowoduje dodatkowy stres.
Natomiast pięknie urządzona przestrzeń czy w pracy czy w domu może być twoim schronieniem przed stresogennymi czynnikami. Dzięki temu poczujesz się lepiej.

Fotolia_19859744_Subscription_L
Fot. Fotolia.com

Spotykaj się z przyjaciółmi. Spędzanie czasu z najbliższymi osobami, którym się możesz wygadać i które wesprą cię w kryzysowym momencie, daje wiele szczęścia. Świadomość, że masz się do kogo zwrócić z problemem, wpływa na obniżenie poziomu stresu.

Naucz się organizować swój czas. Dzięki trzymaniu się harmonogramu i nauczeniu się mówienia „nie” osobom, które nie szanują twojego prywatnego czasu, twoje życie będzie bardziej uporządkowane i tym samym nic nie będziesz robiła w szaleńczym biegu. Będziesz też mogła spędzać więcej czasu na robienie tego co cię odstresowuje i to co lubisz.

Dbaj o swoje ciało. Nie przypadkowo mówi się: w zdrowym ciele zdrowy duch. Jeśli twoje ciało jest zdrowe i w dobrej kondycji łatwiej sobie radzisz ze stresem. Dlatego jedz zdrowo, ćwicz regularnie, wysypiaj się. Jednym słowem dogadzaj sobie.

Zadbaj o umysł. Stres wpływa nie tylko na nasze ciało ale także na nasz umysł. Potrafimy trzymać go w naszych głowach bardzo długo – nawet gdy minęła sytuacja, która go wywołała. Dlatego warto nauczyć się ćwiczeń, które zredukują napięcie w twoim ciele, jak i uwolnią twój umysł. Świetnie nadają się do tego ćwiczenia oddechowe czy joga.

Jeśli do swojego życia wprowadzisz tych kilka prostych zasad, będziesz potrafiła uporać się ze stresem.

 

Jak dbać o oczy w czasie pracy?

Krystyna Mazurówna

Krystyna Mazurówna – tancerka, choreografka i autorka książek