zamknij
Równowaga między karierą a związkiem uczuciowym

Równowaga między karierą a związkiem uczuciowym

0udostępnień
równowaga między życiem zawodowym a osobistym

Wszystkie wiemy, że praca po nocach i w weekendy może szybko zniszczyć każdy związek. Kiedyś to my, kobiety miałyśmy pretensję do naszych mężczyzn, że pracują po godzinach i zaniedbują nas. Jednak od czasu, kiedy role obu płci zaczęły się zacierać i panie zaczęły zdobywać szczeble kariery, nasi partnerzy mają do nas żal, że mało przebywamy w domu. Czują się przez nas zaniedbywani. Jak zatem zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym?

Nie jest to niemożliwe. Zacznij od stosowania się do poniższych wskazówek, które pomogą ci nie tylko nie rezygnować z kariery, ale również ochronić twój związek.

Zacznijcie rozmawiać

Zapewne zauważyłaś, że od kiedy zaczęłaś później wracać do domu, nastrój twojego partnera znacznie się zmienił. Jest markotny, nadąsany. Dzieje się tak, ponieważ czuje się zaniedbywany przez ciebie. Porozmawiaj z nim zanim oddalicie się od siebie za bardzo. Ustalcie twoje godziny powrotu do domu, z zastrzeżeniem, że jeśli będziesz zmuszona zostać dłużej w pracy, poinformujesz go o tym w miarę szybko.

Wyjaśnij jakie masz cele

Fotolia_25218499_Subscription_L
Fot. Fotolia.com

Aby pomóc zrozumieć swojemu partnerowi, dlaczego pozostajesz w pracy do tak późnych godzin, zacznij rozmowę od wyjaśnienia mu na czym polegają twoje zadania i jakie masz cele zawodowe. Uświadom mu, że twoja ciężka praca przyniesie korzyść wam obojgu. Jeśli więc starasz się o podwyżkę, powiedz mu, że dzięki wyższym zarobkom standard waszego życia znacznie się poprawi.

Jeżeli zrozumie dlaczego tak ciężko pracujesz, powinien być bardziej wyrozumiały dla twoich późniejszych powrotów do domu – pod warunkiem jednak, że te późne powroty mają datę końcową.

Zapytaj o jego potrzeby

Teraz zapytaj swojego partnera czego oczekuje od waszego związku i jak sobie wyobraża dobrze funkcjonujący związek. Musisz się przygotować na to, że powie ci, iż chciałby spędzać z tobą przynajmniej trzy wieczory, albo poprosi cię, abyś pozostawiła pracę w biurze i nie odbierała telefonów i maili służbowych po powrocie do domu. Być może niektóre propozycje będą trudne do zaakceptowania przez ciebie, ale sama ich świadomość jest niezbędna do osiągnięcia przez was kompromisu i próby zachowania przez ciebie równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Ustalcie co będziecie wspólnie robić

Jeśli jesteś kobietą zorientowana na robienie kariery, to prawdopodobnie twoje życie kręci się wokół harmonogramów i terminów. Dlatego lepiej zarezerwować w kalendarzu godziny, które możecie spędzić razem niż wierzyć, że problem wspólnego wolnego czasu sam się rozwiąże. Zastanówcie się więc nad dniami, które będą wam obojgu pasować a następnie nad tym co chcielibyście robić w czasie wspólnie spędzonych godzi, np. raz w miesiącu iść razem do kina albo zjeść wspólnie kolację co drugi dzień.

Stosując te rady, będziesz na dobrej drodze, aby pogodzić życie prywatne z zawodowym.

problemy ze wstawaniem

Jak wstawać z łóżka z większą energią

wady pracy w domu

Pułapki związane z pracą w domu