zamknij
Zdrowa dieta w pracy. Kilka prostych wskazówek

Zdrowa dieta w pracy. Kilka prostych wskazówek

0udostępnień
dieta w pracy

Zdrowe odżywianie się w pracy nie jest proste. Wiele osób zamiast przygotować jedzenie w domu, sięga po przypadkowe dania, często fastfoody. Tymczasem zdrowe odżywianie nie tylko dobrze wpływa na sylwetkę, ale przekłada się bezpośrednio na jakość pracy. Co jeść w pracy? Jak trzymać się diety w pracy? Oto kilka prostych porad.

  1. Nie zapominaj zjeść śniadania
  2. Wrzuć owoce do torby
  3. Wyjdź z biura
  4. Nie rób zapasów na/w biurku
  5. Nie pij zbyt dużo kawy
  6. Zdrowa przekąska w pracy

Szybko wychodzisz z domu bez śniadania. Do godz. 12.00 wypijasz przynajmniej dwie kawy i zjadasz ciastko. W czasie lunchu zjadasz coś na szybko – zazwyczaj przy biurku. Wieczorem czujesz się zmęczona i wycieńczona – nie chce ci się odgrzewać obiadu, a tym bardziej przygotowywać coś bardziej pracochłonnego. Dlatego sięgasz po chipsy i napój energetyczny. Czy tak wygląda twój typowy dzień w pracy? Jeśli tak funkcjonujesz, to bądź pewna, że wskutek złego odżywiania i stresu będziesz czuła się coraz bardziej zmęczona, chora, a najprawdopodobniej grozi ci nadwaga.

>>> Zobacz także: Dieta antycellulitowa

Oto kilka prostych sposobów na poprawienie twojej diety w pracy:

Nie zapominaj zjeść śniadania

Fot. Fotolia.com

Pewnie słyszałaś to już wcześniej – ale tym razem powinnaś zacząć przestrzegać tej zasady – dla swojego zdrowia. Jeśli nie jesteś głodna po przebudzeniu albo po prostu nie masz czasu na śniadanie, to przygotuj sobie jedzenie w pracy. Sama czasami tak robię. Teraz w większości biur znajdują się lodówki i mikrofalówki. Dlatego nie szukaj już wymówek.

Wrzuć owoce do torby

Po przyjściu do pracy połóż je na talerzu w całości a niektóre, jak np. jabłka, pomarańcze, ananasy, pokrój na plasterki. W trakcie pracy sięgaj po nie. Lepsze są owoce od słodkich przekąsek.

Wyjdź z biura

Zawsze zaskakiwali mnie znajomi, którzy siedzieli w biurze przez cały dzień. Nie rób tego! W czasie pory na lunch wyjdź na spacer, aby przewietrzyć głowę i zjeść zdrowy posiłek. Wyjście zaplanuj wcześniej, aby się nie spieszyć z powrotem do biura.

>>> Zobacz także: 10 produktów, które powinny znaleźć się w kobiecej diecie

Nie rób zapasów na/w biurku

Większość ludzi je wszystko co ma przed sobą – przez cały dzień potrafią wchłonąć paczkę chipsów, ciasteczek i cukierków (nawet jeśli to wszystko miało starczyć na klika dni). Dlatego nie zalecam, abyś robiła na/w biurku zapasów jedzenia – nie jesteś chomikiem.

Fot. Fotolia.com

Nie pij zbyt dużo kawy

Czasami mam wrażenie, że cała nasza cywilizacja zawaliłaby się bez kawy. Wiele osób, w tym też kiedyś ja, pije ją bez końca. Tłumaczą sobie, że dzięki kawie przejdzie im zmęczenie i senność. Nie zdają sobie sprawy, że właśnie ta używka może być powodem zmęczenia, a senność zniknie tylko na chwilę. Dlatego proponuję, abyś zastąpiła kawę zieloną herbatą z cytryną. Jest zdrowsza.

>>> Zobacz także: Termogeniki. Pogromcy tłuszczów

Zdrowa przekąska w pracy

Przypuścimy, że jadasz obiad o godzinie 13.00, a kolację dopiero o 19.00. Jest to dość długa przerwa między dwoma posiłkami. Zamiast narażać się na odczuwanie głodu, a następnie na opychanie się na noc proponuję w przerwie między obiadem, a kolacją zjeść zdrową przekąskę. Nie jedz dużych kolacji – nie wpychaj jedzenia na siłę. Nadmiar zostaw na jutrzejszy lunch.

Fot. andresr / Gettyimages.com

Inwestycja w mieszkanie. Czyli czy warto kupić mieszkanie pod wynajem? Wady i zalety

Etykieta w mailach służbowych

Savoir vivre w mailach służbowych