zamknij
Związek to rezygnacja z samej siebie?

Związek to rezygnacja z samej siebie?

0udostępnień
miłość

„Nie płacz. Zadzwonię do ciebie jutro” – pocałowałam przyjaciółkę i wsiadłam do samochodu. „Dlaczego my kobiety zapominamy o własnej tożsamości, gdy z kimś się związujemy?” – pomyślałam, patrząc na wchodzącą do domu Magdę. Płakała. Westchnęłam głośno i przekręciłam kluczyk w stacyjce.

Stanęłam na światłach i wróciłam myślami do Magdy. Przyjaźnimy się od lat. Poznałyśmy się długo przed tym, jak zaczęła spotykać się z Adamem. Kiedy go poznała, nie widziała świata poza nim. Zaczęła przekładać nasze spotkania, oddalała się od innych znajomych, zrezygnowała z pilatesu i innych swoich pasji. Po pracy leciała do domu i czekała na niego. Nierzadko bardzo długo, ponieważ jej facet trzy razy w tygodniu ćwiczył na siłowni, lubił od czasu do czasu spotkać się z kolegami, zdarzało mu się dłużej zostawać w biurze. Tylko dzięki mojej determinacji nasza przyjaźń jakoś przetrwała.

Po dwóch latach związku Adam uznał, że Magda stała się nudna. Kiedy odchodził, krzyknęła za nim: „Byłeś dla mnie najważniejszy. Dla ciebie zrezygnowałam z przyjaciół i pasji„. Spojrzał na nią i powiedział twardo: „Przecież nie oczekiwałem tego od ciebie„. Trzasnął drzwiami a ona została sama – bez znajomych, bez tego wszystkiego, co mogłoby jej pomóc w dojściu do siebie.

Bo my kobiety tak mamy – kiedy zwiążemy się z kimś, rezygnujemy z siebie zamiast budować swoje życie, bezpieczeństwo i wolność w oparciu przede wszystkim o samą siebie.

Weszłam do domu, chwyciłam za torbę sportową i rzuciłam do swojego faceta: „Idę na trening. Wrócę za dwie godziny„.

wzór cv projektanta wnętrz

CV projektanta wnętrz

jak zmienić hobby w biznes

Jak zamienić hobby w biznes