zamknij
Jak zamienić hobby w biznes

Jak zamienić hobby w biznes

0udostępnień
jak zmienić hobby w biznes

Wiele osób wykonuje pracę, której nie lubi. Po jakimś czasie braknie im energii, motywacji i zaangażowania, aby przez kolejne miesiące robić coś co zupełnie ich nie interesuje. Dlatego warto skupić się na tym co lubisz robić i zamienić pasję w biznes, w który zaangażujesz się całą sobą.

Zastanów się co lubisz robić najbardziej

Pomyśl, czy są czynności, które uwielbiałaś robić w dzieciństwie, kiedy życie było o wiele mniej skomplikowane i lubisz je wykonać do tej pory? Może jako dziecko projektowałaś i szyłaś dla lalek ubrania a teraz od czasu do czasu lubisz uszyć coś dla siebie? Dlaczego by nie zamienić tej pasji w biznes?

Znajdź niszę

Potrzeba na pewno jest matką wynalazku, ale dla artystów, projektantów i pisarzy, luki na rynku są sposobnością do tworzenia. Moja znajoma chciała kupić interesującą i w rozsądnej cenie narzutę na łóżko. Chodziła od jednego sklepu do drugiego, ale nic nie przypadło jej do gustu. W końcu postanowiła uszyć ją sama. Narzuta tak zachwyciła jej

Fotolia_23632805_Subscription_L
Fot. Fotolia.com

koleżanki, że postanowiła zająć się projektowaniem i szyciem poduch, narzut, które są nie tylko wyjątkowe, ale też w cenach, które nie rujnują budżetu klientek. Jej pomysł na biznes sprawdził się.

Poproś o opinię i pomoc

Jedno jest pewne – nie zdołasz wszystkiego zrobić sama. Znajdź mentora albo kogoś kto ma już doświadczenie w biznesie i robi coś podobnego co ty. Dowiedz się od tej osoby jak zamienić swoje hobby w biznes i czy twój pomysł na biznes jest opłacalny.

Bądź swoją własną żywą reklamą

Jeśli projektujesz i szyjesz oryginalne torebki, to nie odkładaj ich do szafy, tylko noś je. Pokazuj światu. Wtedy jest większa szansa, że ktoś – zachwycony wyjątkowością jakiejś torebki – zapyta cię gdzie ją kupiłaś. Wówczas możesz wręczyć tej osobie wizytówkę i zaprosić do kontaktu. Wiadomość o twoich torebkach szybko się rozniesie.

Nie słuchaj negatywnych opinii

Musisz być przygotowana na to, że znajdą się ludzie, którzy będą ci odradzać startowania z własnym biznesem. Jeśli są to tylko malkontenci, którzy nie potrafią przedstawić sensownych argumentów, nie słuchaj ich. Jeśli jesteś przekonana, że masz ciekawy pomysł na biznes i chcesz spróbować, to zrób to.

miłość

Związek to rezygnacja z samej siebie?

konkurs

Wyniki konkursu Moją idolką jest…