zamknij
Jak zmotywować się do pracy

Jak zmotywować się do pracy

0udostępnień
motywowanie się do pracy

Aby osiągnąć sukces w pracy, trzeba być w najlepszym, a można być naprawdę najlepszym, gdy jest się zmotywowanym do pracy. Z odpowiednim nastawieniem wszystko układa się jak należy.

Jak zatem zmotywować się do pracy? Oto sposoby, które powinny ci w tym pomóc:

Zacznij dzień od planowania

Sposób w jaki zaczniesz swój dzień będzie miał wpływ na resztę twojego dnia. Najlepiej, gdybyś zaczęła od mocnego uderzenia. Dlatego, jak tylko wstaniesz z łóżka, powinnaś zacząć przygotować się psychicznie do nadchodzącego dnia. Układając plan dnia musisz mieć świadomość, że nie tylko jesteś w stanie go zrealizować, ale że to robisz i koniec.

Pomyśl o swoim wynagrodzeniu

To nie jest żadne odkrycie, że pieniądze są dużym motywatorem do działania. Jednakże po kilku miesiącach pracy w tym samym biurze, mamy tendencje do tego, aby o tym zapominać. Przypomnij więc sobie o wynagrodzeniu, które dostajesz za swoją pracę i co zamierzałaś za nie kupić. Czy chcesz kupić nowy samochód, zapłacić ratę za mieszkanie czy wyjechać na wymarzone wakacje, nie zapominaj, że pieniądze pomogą ci osiągnąć te cele. Jeśli pracujesz w zawodzie, w którym masz wpływ na wysokość wynagrodzenia, np. jako handlowiec, pieniądze powinny być głównym motorem do cięższej pracy. Nawet jeśli wysokość twoich zarobków jest stała, to i tak powinnaś dawać z siebie tyle ile możesz.

Skoncentruj się na długoterminowych celach

woman-690036_1280
Fot. Fotolia.com

Niezależnie od pozycji, którą zajmujesz w firmie są kolejne szczeble, które możesz zdobyć. Wizja siebie na fotelu dyrektora powinna cię najbardziej zmotywować do pracy. Dlatego zacznij wykorzystywać swój potencjał a być może (chciałabym napisać na pewno, ale znam realia) ktoś zauważy twoje starania i stwierdzi, że zasługujesz na awans.

Myśl optymistycznie

Bardzo trudno zmotywować się kiedy słyszysz od współpracowników same nieprzychylne wypowiedzi na temat waszej pracy, szefów, stylu zarządzania. Takie rozmowy łatwo nakręcają złą atmosferę w pracy. Kiedy jesteś zaangażowana w negatywne dyskusje, zaczynasz wątpić w to, czy na pewno powinnaś tu pracować a to prosta droga do demotywacji. Dlatego zacznij się otaczać ludźmi, którzy w pozytywny sposób wypowiadają się o swojej pracy, lubią ją. Gwarantuję, że to ci pomoże odzyskać motywację do działania.

Szukaj pasji w tym co robisz

Nawet jeśli praca, którą wykonujesz nie jest tą, o której zawsze marzyłaś, to pomimo to postaraj się znaleźć w niej takie rzeczy, które przynoszą ci satysfakcję. Poszukaj w niej pasji, a przede wszystkim szanuj to co zrobiłaś w ciągu dnia. Dzięki takiej postawie poczujesz większą radość z tego co robisz.

Konkuruj ze współpracownikami

Wykonując pracę staraj się być najlepsza w zespole. Konkuruj z innymi – bądź bardziej profesjonalna, szybciej odpowiadaj na pytania i rozwiązuj problemy. W ten sposób zmotywujesz siebie do podniesienia jakości swojej pracy. Oczywiście nie przesadzaj, nie namawiamy cię, aby uczestniczyła w „wyścigu szczurów”.

Savoir vivre - biżuteria w pracy

Savoir vivre – biżuteria do pracy

mała czarna sukienka

Mała czarna sukienka dla twojego typu sylwetki