zamknij
Fryzjer – zawód z przyszłością. Dlaczego warto zostać fryzjerem?

Fryzjer – zawód z przyszłością. Dlaczego warto zostać fryzjerem?

0udostępnień
7 stycznia 20188991Views

Czy warto zostać fryzjerem, a jeśli tak to dlaczego? Jak zmieniło się postrzeganie tego zawodu? Czy fryzjer to tylko rzemieślnik czy raczej artysta?

Przed podjęciem decyzji o wstąpieniu na fryzjerską ścieżkę zawodową należy zastanowić się czy rzeczywiście chce się zostać fryzjerem. Fryzjerstwo wymaga bowiem nie tylko ciężkiej pracy na co dzień, ale także, a może przede wszystkim ciągłego doskonalenia swoich umiejętności oraz śledzenia światowych trendów. Cały czas trzeba być na czasie. Poza tym powinno się lubić bezpośredni kontakt z klientem. Ważne jest miłe usposobienie i cechy takie jak: życzliwość, cierpliwość, chęć pomocy i kreatywność. Żeby zasłużyć na miano dobrego fryzjera trzeba nie tylko ciężko pracować, szkolić się i być kreatywnym, ale także mieć ku temu pewne predyspozycje.

Na pewno warto zostać fryzjerem, ponieważ jest to ciekawy i przyszłościowy zawód, który każdego dnia przynosi nowe wyzwania.  Fryzjerzy z pewnością nie mogą powiedzieć, że mają nudną pracę. Dlaczego wybranie tej ścieżki kariery to dobry pomysł? O tym poniżej.

Praca w renomowanych salonach fryzjerskich

Fryzjerstwo to dynamicznie rozwijająca się branża. Cały czas rośnie zainteresowanie modą i światowymi trendami, a przecież fryzury są ich częścią. Wielu wymagających klientów nie zadowoli się zwykłymi i nudnymi fryzurami, lecz oczekuje czegoś więcej. Poza tym coraz więcej nie tylko kobiet, ale i mężczyzn chce wyglądać dobrze. Dlatego jeśli chce się być profesjonalistą w tym zawodzie, trzeba stale się szkolić i podnosić swoje umiejętności oraz kwalifikacje. Aby mieć pewność ciągłego rozwoju warto rozpocząć pracę w profesjonalnym salonie fryzjerskim, gdzie oprócz pracy na wysokiej jakości sprzęcie i markowych kosmetykach, otrzymujemy możliwość nauki od najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Oczywiście, istnieje również możliwość rozpoczęcia pracy na własny rachunek. Trzeba mieć jednak świadomość, że prowadzenie własnego zakładu fryzjerskiego wymaga bardzo dużo zaangażowania i nie gwarantuje sukcesu w branży. Koszt wynajęcia lokalu w dobrej lokalizacji, zakup niezbędnego sprzętu i  kosmetyków, comiesięczne rachunki i wiele innych – na to wszystko musimy być przygotowani decydując się na prowadzenie własnego biznesu.

Jeśli chcemy mieć stabilną i pełną zawodowych wyzwań pracę, to najszybszą drogą do tego celu jest zatrudnienie się w profesjonalnym salonie reprezentującym światowy poziom. W renomowanych salonach oprócz dobrych warunków pracy można otrzymać również bogaty pakiet szkoleń. Pracują tam fryzjerzy, od których nie tylko początkujący w zawodzie mogą się dużo nauczyć. Wiele ofert pracy fryzjer można znaleźć tu: https://jestem.fryzjerembo.pl/.

 

Pewny zawód i dobre zarobki

Zawód fryzjera daje duże możliwości pracy oraz dalszego rozwoju. Najlepsze osoby mają szansę zostać menadżerami i trenerami w renomowanych salonach fryzjerskich o ogólnopolskiej, a nawet światowej sławie. Na każdym etapie ścieżki zawodowej warto szkolić się i zdobywać nowe umiejętności. To daje możliwość wyrobienia sobie dobrej renomy, a nawet marki. Dobry fryzjer to nie tylko osoba, która strzyże i farbuje włosy, to także doradca i to często nie tylko w kwestii wyglądu. Zadowolenie klienta powoduje, że na pewno poleci danego fryzjera komuś znajomemu. Pochwały klientów dają fryzjerowi satysfakcję i zapał do dalszej pracy. Ale może ona dać nie tylko satysfakcję, ale także całkiem dobre zarobki.

Początkujący fryzjer damski czy męski zarabia stosunkowo mało. Może liczyć na wynagrodzenie rzędu 800-1000 zł. Jednak z czasem zarobki wzrastają. Starszy asystent (zastępca managera) w salonie fryzjerskim może zarobić już 3000-4000 zł miesięcznie. Często jest tak, że fryzjer pracuje na tzw. procent, tzn. dostaje jakąś ustaloną kwotę od każdej wykonanej usługi. Poza tym zazwyczaj dostaje napiwki od zadowolonych klientów. Czym lepszy fryzjer, tzn. z większym doświadczeniem, tym więcej może zarobić, zwłaszcza pracując w renomowanym salonie w dużym mieście. Warto również pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej i podjęciu współpracy z dużym salonem fryzjerskim w oparciu o model biznesowy.

Fryzjer to nie tylko zawód, to kreator fryzur

Fryzjerstwo nie sprowadza się tylko do znajomości technik fryzjerskich i trendów. Jest połączeniem umiejętności, kreatywności, wiedzy na temat tego, co jest modne i właściwego podejścia do klienta. Dobry fryzjer powinien być gotowy na zaproponowanie nowej fryzury czy koloru włosów, a nawet na przeprowadzenie totalnej metamorfozy klienta i to także z własnej inicjatywy. Wtedy fryzjer tworzy coś nowego, kreuje nowy wizerunek. Można powiedzieć, że jest artystą. Dlatego dobrze, by miał artystyczną duszę, czyli po prostu zamiłowanie do tworzenia. Oczywiście by odnieść sukces w branży nie wystarczy sama pasja tworzenia. Jest to tylko jeden ze składników.

Ciągły rozwój zawodowy

Praca w zawodzie to nie tylko strzyżenie, farbowanie, kręcenie loków i robienie okazyjnych upięć. Najlepsi fryzjerzy muszą mieć naprawdę wszechstronne umiejętności. Poza tym trendy we fryzjerstwie zmieniają się naprawdę szybko i dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie i stale się dokształcać poprzez różne szkolenia i kursy, także wyjazdowe. Żeby liczyć się w branży i mieć renomę trzeba być zawsze na bieżąco. Niektóre renomowane salony fryzjerskie, jak na przykład Jean Louis David oferują swoim pracownikom szkolenia we Francji, gdzie mogą oni uczyć się od najlepszych trenerów fryzjerstwa.

 

Jakie nowości odzieżowe zachwycą nas na początku 2018 roku?

Rząd równo ustawionych włoskich ksiąg w skórzanej oprawie

Pomoc prawna dotycząca obszaru Włoch