Uwielbiasz zwierzęta? Chciałabyś z nimi pracować na co dzień, ale boisz się, że w żadnym z zawodów związanych ze zwierzętami nie będziesz w stanie zarobić normalnych pieniędzy? Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy 5 zawodów ze zwierzętami, dzięki którym będziesz mogła spełniać się w tym, co kochasz, a dodatkowo zarobisz naprawdę dobrze!
- Weterynarz – jak zostać weterynarzem? Ile zarabia weterynarz?
- Pracownik ZOO – ile zarabia?
- Zwierzęcy behawiorysta – coraz popularniejszy zawód w dużych miastach!
- Groomer / stylista psów – jak znaleźć taką pracę? Jakie kwalifikacje trzeba posiadać?
- Wyprowadzanie psów – nowa moda w dużych miastach.
- Weterynarz – jak zostać weterynarzem? Ile zarabia weterynarz?
Weterynarz to pierwszy zawód, który od razu przychodzi nam na myśl! Weterynarz zarabia średnio od 2 do nawet 10 tysięcy złotych! Tak duży rozrzut płac spowodowany jest konkretną specjalizacją weterynarza. Aby zostać weterynarzem, musisz skończyć studia na kierunku weterynarii – trwają one 5,5 roku. Weterynarz to bardzo odpowiedzialny zawód. Aby zostać weterynarzem, trzeba posiadać cechy takie jak empatia czy cierpliwość.
- Pracownik w ZOO – ile zarabia?
Pracownik w ZOO to kolejny popularny zawód wśród miłośników zwierząt. Osoby, które pracują w ZOO ze zwierzętami, najczęściej ukończyły studia na takich kierunkach jak: zootechnika, biologia, rybołówstw czy oceanografia. Zarobki wahają się tutaj w granicach od 2 do 4,5 tysiąca złotych.
- Zwierzęcy behawiorysta – coraz popularniejszy zawód w dużych miastach!
Coraz większą popularnością cieszy się zawód behawiorysty. Jeśli nie możesz wytresować swojego psa lub wykluczyć niektórych jego zachowań, zwierzęcy behawiorysta może ci w tym pomóc. Aby zostać psim behawiorystą, musisz posiadać ogromną wiedzę z zakresu psychologii, jak i zoologii. Stawki np. psich
behawiorystów w Warszawie wahają się od 50 do 100 złotych za godzinę pracy.
- Groomer / stylista psów – jak znaleźć taką pracę? Jakie kwalifikacje trzeba posiadać?
Jeśli uwielbiasz pielęgnować i strzyc psy, ta praca jest dla ciebie stworzona! Aby zostać profesjonalnym groomerem, należy ukończyć kurs oraz odbyć praktyki. W zawodzie groomera zarobki są bardzo różne – można zarobić tysiąc złotych, a w większych miastach nawet powyżej pięciu tysięcy.
- Wyprowadzanie psów – nowa moda w dużych miastach.
Zabiegani właściciele psów w dużych miastach mają często mało czasu na zajmowanie się zwierzęciem, stąd rosnące zapotrzebowanie na ludzi, którzy zajmują się – profesjonalnie lub nieprofesjonalnie – wyprowadzeniem ich pupilów.
Stawki są bardzo różne – zaczynają się od niewielkich kwot, jak np. 5-10 złotych za spacer. Dlatego też warto wyprowadzać na raz kilka psów. Wtedy zarobek za spacer może się automatycznie potroić.
Wyprowadzanie psów za pieniądze to świetna opcja dla osób, które kochają zwierzęta, ale z różnych powodów nie mogą ich mieć. Jeśli na przykład wahasz się też nad adopcją zwierzaka, wyprowadzanie psów może okazać się dobrą próbą, po której zdecydujesz czy sam chcesz zdecydować się na posiadanie psa.