zamknij
Personal trainer – zawód przyszłości

Personal trainer – zawód przyszłości

0udostępnień
trener personalny

Dbanie o formę i bycie fit to coś, do czego przywiązujemy obecnie w swoim życiu ogromną wagę. Coraz większą popularnością zwłaszcza wśród celebrytów cieszą się osobiste treningi z odpowiednio przeszkolonym trenerem, który dopasuje ćwiczenia specjalnie do ich potrzeb. Zainteresowanie pracą trenera personalnego jest tak duże, iż przewiduje się, że będzie to zawód przyszłości.

Jeśli kogoś interesuje siłownia czy trening personalny i chciałby zajmować się nim zawodowo warto postawić na rozwój w dziedzinie personal trainer. Możemy mieć gwarancję, że wybierzemy zawód, na który zawsze będzie zapotrzebowanie i który nigdy się nie znudzi. To idealna praca dla osób aktywnych, przebojowych, energicznych, kreatywnych, które lubią kontakt z ludźmi i łatwo nawiązują kontakty.

Co zrobić, aby zostać personal trainer? Należy zacząć od zapisania się na specjalny kurs dla takich trenerów. To kurs dający wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii oraz metod treningu wykorzystywanych w pracy z klientem. Podczas kursu można nauczyć się komponowania planów treningowych dla różnych grup klientów w zakresie budowania masy ciała, redukcji i spalania tłuszczu, sposobów pozyskiwania klienta i sprzedaży treningów personalnych. Kursanci nabędą też wiedzę z podstaw odżywiania i suplementacji w sporcie, a także nauczą się podstaw treningu funkcjonalnego i innych, takich jak np. TRX, Bosu, Powerbag, Kettlebells. Do podstawowych przedmiotów należą m.in. anatomia, fizjologia, biomechanika ruchu czy podstawy zdrowego odżywiania się. Kursanci uczą się także o strukturze treningu, relacjach stres a trening, koordynacji, cyklach treningowych czy dietetyce.

odpoczynek
Fot. Fotolia.com

Podczas kursu uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, uczestniczą w wykładach oraz zajęciach praktycznych na siłowni. Każdy kursant, który zaliczy kurs otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia i uzyskuje tytuł PFS PERSONAL TRAINER oraz może starać się o wpis do rejestru REPS, prowadzonego pod patronatem EuropenHealth & Fitness Association. Dzięki zdobyciu europejskich uprawnień można pracować jako trener we wszystkich krajach Europy.

Kurs zazwyczaj odbywa się w weekendy i trwa ok. 7 weekendów zjazdowych. Niektóre szkoły co roku organizują też specjalne intensywne kursy letnie w miesiącach wakacyjnych. Program obejmuje szkolenie w pełnym zakresie godzin i tematyce i trwa ok. 2-3 tygodnie.

Aby wziąć udział w kursie wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz przynieść ze sobą ksero ukończenia szkoły średniej bądź studiów wyższych. Bardzo ważne jest także zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że jest się zdrowym i że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby intensywnie ćwiczyć.

Na koniec najważniejsze, czyli cena kursu. Zazwyczaj wynosi ona ok. 1600–2000 zł. Niektóre szkoły oferują możliwość płatności w ratach. Rejestracji na kurs zazwyczaj bardzo łatwo można dokonać na stronie internetowej danej szkoły. Warto pomyśleć o swojej przyszłości i wybrać przyszłościowy zawód, który w dodatku da nam wiele satysfakcji i umożliwi ciągły rozwój w dziedzinie, która jest naszą pasją.

kosmetyki do pielęgnacji ciała

Aloes, argan i masło Shea – odwieczna regeneracja

Ten plan pomoże ci dobrze rozpocząć dzień