zamknij
Ten plan pomoże ci dobrze rozpocząć dzień

Ten plan pomoże ci dobrze rozpocząć dzień

0udostępnień

Czy każdego ranka zdarza ci się nerwowo krzątać po domu i krzyczeć do dzieci, żeby się pospieszyły?  Czujesz, że jesteś zestresowana, niespokojna i spóźniona z wieloma czynnościami, a nawet jeszcze nie usiadłaś w samochodzie? Czas na przygotowanie planu, dzięki któremu zyskasz kontrolę, pewność siebie i dobrze rozpoczniesz każdy dzień.

To czego ci trzeba to dobrze przemyślana strategia wyjścia z domu do pracy, która pozwoli zacząć dzień ze spokojem i dobrą energią. Zacznij od przeanalizowania, w jaki sposób do tej pory organizowałaś poranne wyjście do pracy. Odpowiedz sobie na pytanie: które z czynności wykonywanych przez ciebie do tej pory były obowiązkowe i powinnaś je wykonywać każdego dnia, a które nie i możesz z nich zrezygnować.

Fot. Fotolia.com

Teraz odpowiedz na następujące pytania:

Co powinnaś zrobić, aby na czas wyjść z domu?

Przed pójściem spać weź kartkę papieru i napisz, co chciałabyś zrobić następnego dnia przed wyjściem do pracy. Teraz zastanów się, ile potrzebujesz czasu na poszczególne czynności. Weź pod uwagę faktyczny czas, jaki zazwyczaj zajmuje ci dana czynność, a nie swoje pobożne życzenia.

Pomyśl również o stworzeniu planu B na wypadek, gdybyś następnego dnia zaspała. Zastanów się, jakie czynności możesz bezboleśnie wyłączyć z planu.

Co powinny zrobić dzieci, abyście na czas wyszli z domu?

Kiedy już masz gotowy swój plan, czas na przygotowanie planu dla dzieci. Zrób go w ten sam sposób, co swój. Po sporządzeniu planu dla dzieci, zapytaj je o opinię. Poczują się wyjątkowo widząc, że liczysz się z ich zdaniem. Powiedz im, że od teraz będziecie robić takie ustalenia każdego wieczoru i że powinny trzymać się planu.

Jeśli masz mniejsze dzieci, narysuj na kartce obrazki przedstawiające rzeczy kojarzące się z czynnościami, które powinny wykonać, np. rysunek przedstawiający szczoteczkę do zębów oznacza mycie zębów, talerz – zjedzenie śniadania, część garderoby – ubieranie się. Obrazki powinny być ułożone w odpowiedniej kolejności.

Umieść plany tam, gdzie możesz je łatwo dojrzeć rano, np. na lodówce w kuchni.

Ustaw dzwonek alarmu w telefonie na godzinę, o której powinniście bezwzględnie wyjść z domu. Na jego dźwięk wszyscy muszą być gotowi do założenia butów i zmierzać w stronę drzwi wyjściowych.

trener personalny

Personal trainer – zawód przyszłości

Udane wakacje singielki