zamknij

Udane wakacje singielki

0udostępnień

Singielek z roku na rok przybywa, ponieważ coraz więcej kobiet stawia na pierwszym miejscu karierę i do czterdziestki nie szukają stałego partnera. Takie życie im odpowiada. Jednak, kiedy zbliża się urlop wiele z nich nie wie, co ze sobą zrobić. Nie mają odwagi i pomysłu na wakacje solo. Co zatem zrobić, aby wakacje singielki były udane? Jak je zorganizować?

Zalety wakacji singielki

Urlop solo to dobra okazja, aby wyluzować i przełamać przyzwyczajenia, które do tej pory krępowały.

Drugą z zalet wakacji singla jest to, że można jechać tam, gdzie się chce, robić to, co się lubi. Nikt nie zmusza do uczestniczenia w czymś, na co nie ma się ochoty. Jednego dnia można iść na plażę, a drugiego zwiedzać miasto lub pojeździć na rowerze.

To, że singielka sama pojechała na wakacje, nie oznacza, że musi je spędzać samotnie. Podróżowanie solo daje okazję do poznawania nowych osób, dlatego warto wyjść z hotelu i pojawiać się tam, gdzie jest szansa na spotkanie innych turystów.

Wakacje singielki z biurem podróżyshutterstock_74470549

Coraz więcej biur podróży organizuje wakacje dla singli. Osobom aktywnym proponuje się dwutygodniowe rejsy, wycieczki objazdowe lub wakacje na sportowo. Natomiast dla zwolenników plaży i lenistwa dostępne są oferty wakacji stacjonarnych.

Biura podróży starają się dostosować warunki zakwaterowania do potrzeb singli: wybierają hotele, w których nie ma rodzin z dziećmi i są pokoje jednoosobowe.
Atrakcje oferowane singlom również są dostosowane do ich potrzeb.

Wycieczka w pojedynkę

Singielka, która nie boi się podróżować w pojedynkę, może sama zorganizować sobie wycieczkę objazdową. Jest to wygodne i w miarę tanie spędzanie urlopu solo. Do zalet wycieczek objazdowych zaliczyć można: codziennie nowe wrażenia, zwiedzanie ciekawych miejsc i zmiana miejsca pobytu.
Ciekawym sposobem na spędzenie urlopu dla singielki, która ma zamiar odpocząć od tłumu ludzi i komputera oraz chciałaby zwolnić tempo są wakacje na wsi, w gospodarstwie agroturystycznym.
Modnym sposobem spędzania urlopu jest wyjazd do SPA. Tu singielka na pewno nie będzie się nudzić. Jej czas Fotolia_3917152_Subscription_Lzapełnią zabiegi pielęgnacyjne, zajęcia sportowe i inne atrakcje.
Singielka, która ma zamiar wyjechać poza granice Polski, przed wyjazdem powinna sprawdzić informacje na temat warunków bezpieczeństwa panujących w danym miejscu, a także kultury tubylców. Warto również zapisać w telefonie numer do ambasady polskiej i powiadomić kogoś bliskiego o swoich planach (zostawić mu plan podróży i adres hotelu).
Trzeba również pamiętać o tym, aby w czasie podróży nie chwalić się drogimi gadżetami i biżuterią.

Ten plan pomoże ci dobrze rozpocząć dzień

Odchodzisz z pracy? Zrób to z klasą!