zamknij
Aloes, argan i masło Shea – odwieczna regeneracja

Aloes, argan i masło Shea – odwieczna regeneracja

0udostępnień
kosmetyki do pielęgnacji ciała

Czy stosując kremy, balsamy czy mleczka, zwracasz uwagę na ich składniki? Czy zauważyłaś, że praktycznie wszystkie produkty do pielęgnacji skóry są oparte na wyłącznie naturalnych substancjach? Tak naprawdę człowiek jedynie pożycza od natury jej wspaniałe właściwości i zamyka je w butelce czy pudełku. Jednak, jak to będzie zamknięte i połączone, ma również znaczenie.

Aloes na suchą skórę

Fotolia_4041341_Subscription_L
Fot. Fotolia.com

Można by wymieniać w nieskończoność właściwości naturalnych składników, jakie oferuje nam natura. Weźmy więc na przykład aloes. Słynie on przede wszystkim z szybkiego wnikania w tkanki, doskonałego utrzymywania odpowiedniego nawilżenia skóry, oczyszczania, ujędrniania oraz regenerowania naskórka, a także zwalczania wolnych rodników. Aloes chroni przed promieniami UV, łagodzi podrażnienia skóry, przyśpiesza gojenie ran i działa przeciwzapalnie. Kremy z aloesem są idealne do cery suchej i bardzo suchej, a także trądzikowej. Roślina ta jest składnikiem produktów przeznaczonych do intensywnej regeneracji.

Masło Shea – afrykańskie złoto

Innym składnikiem zawartym w tym mleczku jest masło Shea. To olej z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz. Jego właściwości znane są od wieków, a teraz coraz częściej pojawia się w kosmetykach, które mają regenerować i odżywiać skórę. Oprócz tego masło Shea odmładza i chroni przed wolnymi rodnikami, dzięki zawartości witaminy A i E, chroni przed szkodliwym działaniem mrozu i wiatru, łagodzi podrażnienia skóry i świetnie radzi sobie z pielęgnacją skóry dzieci. Stosuje się je również na włosy, a także w kuchni.

Argan – śródziemnomorska witamina młodości

Natura dała nam również i ten składnik. Pochodzący z rejonów Morza Śródziemnomorskiego olejek arganowy jest używany od stuleci. Zawiera przede wszystkim witaminę E, tłuszcze Omega i wiele innych substancji, które opóźniają starzenie, działają przeciwzapalnie, uelastyczniają skórę, wygładzają zmarszczki, chronią przed promieniami UV, nawilżają, przyśpieszają gojenie, odżywiają i regenerują, działają antybakteryjnie i łagodzą objawy alergii.

wypalenie zawodowe menadżera

Wypalenie zawodowe menadżerki. Jak odzyskać radość z pracy?

trener personalny

Personal trainer – zawód przyszłości