zamknij
Wypalenie zawodowe menadżerki. Jak odzyskać radość z pracy?

Wypalenie zawodowe menadżerki. Jak odzyskać radość z pracy?

0udostępnień
wypalenie zawodowe menadżera

Ludzie oczekują, że jako menadżerka będziesz przez 24 godziny na dobę zmotywowana do wykonywania pracy na najwyższych obrotach. To oraz duża odpowiedzialność za siebie i osób zawodowo zależnych od ciebie często prowadzi do wypalenia zawodowego. Aby do tego nie doszło, powinnaś monitorować swoje zachowanie.

Cały czas mówisz o swoich celach, ale nie zastanawiasz się jak je osiągnąć

Kiedy cały czas mówisz tylko o swoich wizjach, ale nie chcesz rozmawiać, jak wyobrażasz sobie ich wdrożenie, to prawdopodobnie jesteś wypalona i wyczerpana. Podczas, gdy aspiracje i wizje powinny pchać cię do przodu, ciebie akurat paraliżują. Jesteś jak alpinista, który utknął u podnóża góry i tylko się wpatruje na jej szczyt, bo nie ma siły tam wejść. Więcej czasu zajmuje ci prognozowanie i marzenie niż realizowanie zadań.

Rozwiązanie: Zapomnij o doniosłych wyzwaniach i korzyściach, które mogą one przynieść. Skup się raczej na drobnych zadaniach, które będziesz mogła rozpocząć i zakończyć każdego dnia.

Nowych informacji poszukujesz tylko u tych samych ludzi

Przedsiębiorcza menadżerka, w poszukiwaniu nowych informacji, angażuje się w dyskusje z wieloma osobami. Cały czas dba o swoją sieć kontaktów. Jeśli więc skupiasz się tylko na rozmowach z tym samym kręgiem osób, może to oznaczać, że twój entuzjazm w byciu orędowniczką własnych idei już nie istnieje.

Fot. Fotolia.com

Rozwiązanie: Nie opuszczaj konferencji i imprez towarzyskich. Zaproś innych do swojego kręgu i słuchaj ich pomysłów oraz porad.

Nie lubisz modernizować swoich pomysłów

Liderka z prawdziwego zdarzenia potrafi modernizować swoje pomysły i dostosowywać je do innowacji. Jeżeli nie chcesz tego zrobić i kurczowo trzymasz się pierwotnego założenia, to prawdopodobnie jesteś wypalona.

Rozwiązanie: Zmieniaj swoje pomysły w oparciu o zasłyszane i sprawdzone innowacje.

Rozpamiętujesz dawne sukcesy zamiast wyznaczać sobie nowe cele

Przedsiębiorcza liderka nie spoczywa na laurach. Kiedy skończy świętowanie sukcesu zrealizowanego projektu, zabiera się za planowanie kolejnego. Jeśli natomiast nostalgia zastępuje inteligentne, strategiczne myślenie, to jest to sygnał wypalenia.

Rozwiązanie: Zapomnij o wczorajszych osiągnięciach i wyznacz sobie nowe, bardziej ambitne cele.

Angażujesz się w projekty tylko okresowo

Niektórym liderom wydaje się, że okresowe angażowanie się w pracę, zapobiegnie wypaleniu zawodowemu. Powinni jednak wiedzieć, że takie zachowanie i tymczasowy przypływ energii jest sygnałem wypalenia, natomiast nie zapobiega mu. Tymczasowe angażowanie się w projekt wprowadza chaos – nie tylko w twojej pracy, ale także innych.

Rozwiązanie: Ułóż kalendarz i plan działania, dzięki którym będziesz wykonywała pracę stopniowo i systematycznie.

serce

Nerwica serca

kosmetyki do pielęgnacji ciała

Aloes, argan i masło Shea – odwieczna regeneracja