zamknij
Jak chronić swoją firmę?

Jak chronić swoją firmę?

0udostępnień

Jeśli posiadasz swoją firmę lub przedsiębiorstwo i rozważasz rozpoczęcie współpracy biznesowej z innym podmiotem, musisz być pewny kilku rzeczy. Przede wszystkim sama wizja współpracy powinna być spójna, rozkład pracy rozłożony równomiernie, a także, co ważne, powinno zaistnieć obopólne zaufanie. Ponieważ jednak biznes oparty wyłącznie na zaufaniu nierzadko kończy się w sposób nie do końca satysfakcjonujący przynajmniej jedną ze stron, warto sprawdzić potencjalnego partnera biznesowego pod kątem długów.

Fot. Fotolia.com
Fot. Fotolia.com

KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów to firma, która w tego typu sytuacjach pomaga uzyskać informacje o konkretnym dłużniku. Ważne jest to, że informacje mogą zostać dostarczone wszystkim firmom, niezależnie od ich wielkości, a także osobom fizycznym. KRD przechowuje i udostępnia posiadane wiadomości oraz dane, które są z kolei dostarczane przez innych przedsiębiorców z różnych firm. Tym samym wiedza na temat dłużników jest dostępna i ich wiarygodność w transakcjach handlowych znacznie spada. Ponadto poszczególne informacje z rejestru udostępniane są za pomocą internetu, więc otrzymujesz je szybko i bezproblemowo. Jeśli natomiast w trakcie pogłębiania kontaktów handlowych odkryłeś, że Twój przyszły wspólnik jest zadłużony, sam możesz dopisać go do rejestru dłużników, dzięki czemu inni przedsiębiorcy unikną z nim współpracy. Jest to więc dobra platforma, na której można udzielać wzajemnej pomocy i ostrzegać przed potencjalnym zagrożeniem, co na rynku biznesowym jest niezwykle ważne.

Sami przedsiębiorcy dostrzegają zalety korzystania z rejestru i to, jak wykonywana praca w KRD na forum publicznym przynosi wiele korzyści. KRD proponuje także przydatne usługi takie jak monitorowanie firm, dzięki czemu uzyskasz na bieżąco informacje o płynności finansowej potencjalnego lub obecnego wspólnika czy kontrahenta i nie będziesz musiał się martwić, że tak ważna wiedza przyjdzie zbyt późno.

KRD jest więc przydatną platformą, dzięki której unikniesz wielu problemów i nie zostaniesz obarczony odpowiedzialnością za kłopoty finansowe partnera biznesowego. Firma ta jest jednym z niezbędnych i najbardziej podstawowych narzędzi, za pomocą których możesz uzyskać potrzebną wiedzę.

Jak zaprzyjaźnić się ze stresem?

Sprzedawca mody – zawód czy pasja?