zamknij
Jak zwiększyć przychód z wynajmu mieszkania?

Jak zwiększyć przychód z wynajmu mieszkania?

0udostępnień

Wielu właścicieli mieszkań na wynajem, ma trudności z uzyskaniem dobrego zwrotu z inwestycji. Problem najczęściej pojawia się, jeśli nieruchomości były kupione na kredyt. Taka sytuacja w przypadku okresowego braku najemców stawia właściciela w trudnym położeniu. Nie dość, że nie zarabia w danym miesiącu na mieszkaniu, to jeszcze musi opłacić ratę kredytu z własnych pieniędzy. Jest kilka prostych metod na skrócenie czasu pustostanów i zminimalizowanie ich negatywnych konsekwencji.

Selekcja najemców

Fot. Fotolia.com

Powierzając mieszkanie nowym wynajmującym warto dobrze im się przyjrzeć. Coraz częściej właściciele nieruchomości proszą o dokumenty poświadczające zatrudnienie i wysokość dochodów. Taka praktyka w dużym stopniu zwiększa bezpieczeństwo wynajmu, ponieważ mamy większą pewność, że kandydata na najemcę stać na nasze mieszkanie. Cena najmu nie powinna przekraczać 40% dochodów. Przyszłych najemców warto też zapytać o plany na najbliższą przyszłość. Warto też zwrócić uwagę, czy są to osoby budzące zaufanie i sympatyczne. Dobre relacje to także ważna sprawa, ponieważ podczas wynajmu nieruchomości najczęściej mamy kontakt z jednym wynajmującym przez dość długi czas.

Wynajem na pokoje

Dla właścicieli mieszkań kilkupokojowych świetnym sposobem na zwiększenie przychodów będzie wynajmowanie mieszkania na pokoje kilku różnym osobom, zamiast np. rodzinie z dwójką dzieci. Przy wynajmie mieszkania trzypokojowego jako całości możemy uzyskać cenę 2000 zł, a wynajmując to samo mieszkanie na pokoje możemy uzyskać łącznie około 2400 zł (każdy pokój wynajmujemy za 800 zł). Pokój o powierzchni ponad 10 m2 można zaproponować do wynajmu dla 2 osób i osiągnąć cenę np. 1000 zł za pokój. Jeśli większy pokój ma metraż co najmniej 20 m2 i 2 okna, to można go podzielić na dwa mniejsze pokoje. Ściany działowe z płyt karton gips są tanim i łatwym rozwiązaniem. Wystarczy zamontować stelaż, przykręcić do niego płyty, wygipsować je i pomalować.

 

Arginina w odżywkach do włosów. Poznaj jej niezwykłą moc!

ubranie na wystąpienia publiczne

Uprawnienia pracowników, którzy chcą podnosić kwalifikacje zawodowe