zamknij
Arginina w odżywkach do włosów. Poznaj jej niezwykłą moc!

Arginina w odżywkach do włosów. Poznaj jej niezwykłą moc!

0udostępnień

Piękna i zadbana fryzura to zasługa kompleksowej pielęgnacji włosów. Kompleksowej, czyli związanej z regularnym stosowaniem dobrej jakości kosmetyków – szamponów, masek i… odżywek do włosów. Jeśli Twoje włosy są słabe i coraz częściej wypadają, zdecyduj się na odżywkę bogatą w argininę. Czym jest ten składnik i jak działa na włosy? Sprawdź to!

Arginina – drogocenny aminokwas

Arginina to rodzaj aminokwasu naturalnego pochodzenia. Najczęściej pozyskuje się ją ze składnika, jakim jest nieoczyszczony cukier brązowy. Spełnia bardzo istotną funkcję w procesie pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów. Co prawda z natury występuje w naszych pasmach, ale jej poziom waha się w zależności od wielu czynników.

Z kolei niedobory argininy stają się przyczyną zaburzenia procesu wzrostu włosów. Stąd potrzeba dostarczania tego składnika wraz z kosmetykami przeznaczonymi do codziennej pielęgnacji skóry głowy. Arginina wnika bowiem w najgłębsze struktury włosa i oddziałuje w sposób bezpośredni na jego korzeń. Skutecznie stymuluje wzrost nowych kosmyków, a jednocześnie odpowiada za ich optymalne nawilżenie oraz dogłębne odżywienie. Ze względu na swoje właściwości arginina często stosowana jest jako składnik kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla osób zmagających się z problemem nadmiernego łysienia.

Niezwykłe właściwości argininy

Fot. Fotolia.com

Arginina posiada przede wszystkim działanie intensywnie nawilżające oraz kojące wszelkie podrażnienia skóry. Wiadomo też, że przywraca włosom siłę i skutecznie pobudza je do wzrostu. Poznaj spis najważniejszych właściwości, które posiada arginina zawarta w kosmetykach do włosów:

  • bierze udział w syntezie kolagenu,
  • rozgrzewa skórę głowy, reguluje jej pracę oraz koi i regeneruje wszelkie jej podrażnienia,
  • wzmaga krążenie krwi,
  • zwiększa wchłanialność składników odżywczych,
  • dogłębnie nawilża włosy suche i zniszczone,
  • wzmacnia zniszczone włosy, zapobiega ich łamliwości i wypadaniu,
  • aktywuje proces wzrostu włosa,
  • zapewnia maksymalną objętość i sprężystość fryzury,
  • przeciwdziała drażniącemu procesowi elektryzowania włosów.

Biorąc pod uwagę tak ogromny zakres działania argininy oraz jej zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry i włosów, stosowanie kosmetyków z jej zawartością poleca się szczególnie tym osobom, które zmagają się z problemem włosów niesfornych. Arginina idealnie zadba o przesuszone i poplątane pasma z tendencją do elektryzowania się oraz ułatwi ich rozczesywanie. Co więcej, wzmocni wypadające włosy i skutecznie pobudzi wzrost nowych. To prawdziwa perełka wśród składników kosmetycznych!

Postaw na mobilność – kup funkcjonalny tablet!

Jak zwiększyć przychód z wynajmu mieszkania?