zamknij
Postaw na mobilność – kup funkcjonalny tablet!

Postaw na mobilność – kup funkcjonalny tablet!

0udostępnień
2 grudnia 20151871Views

Rynek urządzeń mobilnych ulega dynamicznym zmianom. Od kilku lat, coraz większym zainteresowaniem cieszą się tablety, młodsi bracia smartfonów. Co oferują i dlaczego warto pokusić się o ich zakup?

Rosnąca popularność smartfonów sprawiła, że producenci sprzętu postanowili zaryzykować i wypuścić na rynek jeszcze jeden rodzaj sprzętu. Urządzenia, które wielkością stoją w rozkroku między nowoczesnymi telefonami, a małymi komputerami w postaci ultrabooków.

Choć nowoczesne smartfony potrafią pełnić rolę centrum dowodzenia, nie da się ukryć, że ich główną funkcją, nadal, pozostaje możliwość dzwonienia. Pomimo coraz większych ekranów, trudno mówić o komforcie przeglądania treści, które oferują laptopy. Co by jednak było, gdyby coś takiego stało się możliwe? Zapewne podobne myśli krążyły w głowach twórców, gdy po raz pierwszy pomyśleli o urządzeniu, które za czas jakiś, miało otrzymać nazwę „tablet”.

Tablety, dzięki swojej wielkości, pozwalają komfortowo oglądać film czy serial. Nie trzeba niczego kadrować czy ustawiać. Materiał wideo zostanie wyświetlony równie sprawnie jak na laptopie. Tablety sprawdzają się bardzo dobrze jako zastępstwo dla sterty notatek, które każdy student zdobywa w ilościach hurtowych w trakcie studiów. Z oczywistą tendencją wzrostowa, im bliżej do sesji. Często zdarza się tak, że jakaś notatka bądź xero zaginie. Tablet na to nie pozwoli.

Urządzenie radzi sobie całkiem nieźle, także jako czytnik ebooków. Oczywiście nie należy oczekiwać takich samych wyników jak w przypadku urządzeń dedykowanych, jednak jeżeli potrzebujemy „na już” dowiedzieć się o czymś, przedstawić komuś informacje z ostatniej chwili, jest to jak najbardziej możliwe.

Ceny tabletów potrafią być bardzo różne. Niektórzy producenci, poza samym tabletem, oferują także dodatkowe, elementy peryferyjne, m.in. etui, szybka na ekran, czy chociażby klawiatura, która pozwoli uczynić z tabletu, podręczny netbook. Czy dobry tablet może być tani? Wszystko zależy od funkcjonalności, której się wymaga. Tani tablet wcale nie musi być gorszy. W końcu ma służyć jako urządzenie pomostowe, które będzie w stanie wesprzeć właściciela w kryzysowych sytuacjach. Jego zakup, podobnie jak zakup każdego rodzaju urządzenia, warto planować z głową.

Outsourcing – nadal mało znana forma optymalizacji kosztów dla Twojej firmy?

Arginina w odżywkach do włosów. Poznaj jej niezwykłą moc!