zamknij
Outsourcing – nadal mało znana forma optymalizacji kosztów dla Twojej firmy?

Outsourcing – nadal mało znana forma optymalizacji kosztów dla Twojej firmy?

0udostępnień

Dowiedz się jak współpraca z usługodawcami outsourcingowymi może pomóc Ci na starcie w biznesie i jakie korzyści płyną z niej przy długofalowej współpracy.

Istnieje przekonanie, że należy ciężko pracować ażeby odnieść sukces. Najlepiej pracować na własny rachunek, wtedy sukces będzie bardziej satysfakcjonujący. Jednakże nie każdy z nas znajdzie w sobie odwagę na założenie własnej firmy. Własny biznes to dla nas, kobiet, spełnienie zawodowe, prowadzimy go tak jak chcemy, realizujemy własne marzenia, dążymy do wyznaczonych sobie celów, wprowadzamy innowacje i rozwiązania, które nam odpowiadają, nie robimy czegoś na przymus i nie wykonujemy rozkazów.  Brzmi zbyt idealnie i mało realistycznie? Niekoniecznie! Z pomocą outsourcingu wszystko jest możliwe!

Co to jest outsourcing?

Najprościej rzecz ujmując jest to korzystanie ze źródeł zewnętrznych, czyli przekazywanie firmom zewnętrznym różnorodnych zadań, począwszy od procesów do realizacji, poprzez funkcje, a skończywszy na projektach.

Najpopularniejsze obszary outsourcingu to:

  • finanse i rachunkowość,
  • systemy informatyczne, rozwój aplikacji oraz przetwarzanie danych,
  • szkolenia, konsulting,
  • administracja funkcji kadrowych,
  • obsługa oraz wsparcie klienta,
  • obsługa poczty,
  • marketing bezpośredni, reklama oraz telemarketing,
  • leasing.

Od 2004 roku notuje się gwałtowny wzrost zainteresowania usługami outsourcingowymi. Co za tym idzie, powstaje coraz więcej firm obracających się w tym obszarze – rośnie liczba usługodawców outsourcingowych. Jednakże decydując się na korzystanie z tych usług należy bardzo dokładnie oraz starannie sprawdzić czy firma zewnętrzna, z którą chcemy współpracować zapewni działania na najwyższym poziomie.

Z pewnością usługodawca outsourcingowy powinien być wyspecjalizowany w realizowaniu zadań z dziedziny, którą chcemy mu powierzyć do wykonania.

Podmioty outsourcingowe służą pomocą oraz fachowym doradztwem w zakresie oferowanych przez siebie usług. Jednakże to my decydujemy w jakich obszarach będziemy współpracować z usługodawcą outsourcingowym. Możliwość wyboru oraz selekcji z bogatego wachlarza usług oferowanych przez te podmioty, pozwala nam maksymalnie dopasować je do aktualnych potrzeb naszej firmy.

Jakie są zalety współpracy z firmami outsourcingowymi?

5x_scene_10Podstawowa i najważniejsza korzyść płynąca z korzystania z outsourcingu to niewątpliwie obniżenie kosztów naszej firmy. Ponadto możemy skoncentrować siły, środki i procesy zarządzających na zasadniczych celach firmy. Możemy również skupić się na realizowaniu misji i skoncentrować się na strategii. Co więcej, współpraca z usługodawcą outsourcingowym gwarantuje wysoką jakość usług oraz dostęp do nowoczesnych technologii i know-how. Kolejną zaletą może kazać się również restrukturyzację poziomu zatrudnienia, a także zwiększa elastyczność funkcjonowania organizacji w nowych warunkach rynkowych.

Można zauważyć, że outsourcing jest idealnym rozwiązaniem dla powstającego biznesu. Oddając w profesjonalne ręce pewne aspekty prowadzenia firmy, takie jak odbiór korespondencji, telefony, księgowość, możemy skupić się w 100% na rozwoju firmy i dążyć do wyznaczonych celów bez skupiania się na codziennej pracy biura. Ponadto będziemy mogli efektowniej wykorzystać czas pracy. Usługodawca outsourcingowy pracuje dla nas wtedy, gdy jest coś do zrobienia, w przeciwieństwie do pracownika etatowego, którego musielibyśmy zatrudnić przy wynajmowaniu fizycznego biura.

Farbowanie włosów w domu i w salonie. Poznaj różnicę

Postaw na mobilność – kup funkcjonalny tablet!