zamknij
Pałeczki do sushi – pomysłowy upominek reklamowy

Pałeczki do sushi – pomysłowy upominek reklamowy

0udostępnień

Breloczki, kubki, smycze, długopisy czy koszulki są w czołówce najlepiej sprzedających się gadżetów reklamowych. Jeżeli jednak poszukujesz czegoś oryginalnego, co mogłoby na długo zapaść w pamięć obdarowanej osoby, wtedy także jest w czym przebierać. Jednym z inspirujących pomysłów są pałeczki do sushi – na pewno przypadną do gustu każdemu amatorowi orientalnych przysmaków.

Pałeczki od wieków wykorzystywane są w krajach Dalekiego Wschodu. Co ciekawe, są to najpopularniejsze sztućce na świecie, ponieważ każdego dnia używa ich ponad dwa miliardy ludzi. Najtańsze pałeczki wykonane są z drewna bambusowego, natomiast dostępne są także i droższe modele – srebrne, porcelanowe, a nawet z kości słoniowej lub z nefrytu. Pałeczki to obecnie jeden z nieodłącznych elementów kultury Azji – są idealnym odbiciem jest harmonii i piękna.

Pałeczki w upominku

Fot. Fotolia.com

Wręczenie pałeczek drugiej osobie jest symbolem szacunku i wdzięczności – właśnie dlatego ich podarowanie jest bardzo miłym gestem. Na pewno spodobają się tym, którzy uwielbiają sushi oraz inne potrawy pochodzące z Japonii i innych azjatyckich krajów. Najlepiej podarować je w trakcie orientalnego eventu – wspólnego wyjścia z klientami lub kontrahentami do sushi baru czy dalekowschodniej restauracji. Wtedy z pewnością będą unikatowym prezentem wyrażającym wdzięczność, a także pamiątką wspólnie spędzonego czasu.

Jaki rodzaj pałeczek wybrać?

W upominku warto podarować eleganckie pałeczki – wykonane z wysokogatunkowego drewna hebanowego, różanego lub też metalu, stali nierdzewnej oraz srebra. Są one ręczne robione przez wykwalifikowanych rzemieślników i wyróżniają się wyjątkowym orientalnym wzornictwem. Niektóre z nich są dodatkowo zdobione, na przykład masą perłową, bawolą kością. Sprzedawane są również z praktycznymi podstawkami oraz z etui do przechowywania. Ceny pałeczek rozpoczynają się od około 15 złotych za parę, a kończą na około 200 złotych w przypadku pałeczek wykonanych ze srebra.

Również istnieje możliwość zamówienia pałeczek z personalizacją – może być to dowolny napis lub też grafika. Pałeczki personalizowane są z użyciem technologii grawerowania laserowego, co powoduje, że wykonany grawerunek jest bardzo precyzyjny. Najczęściej zleca się grawerowanie pałeczek drewnianych oraz metalowych.

Gdzie zamówić pałeczki na prezent?

Pałeczki do sushi można kupić dzisiaj w wielu sklepach, nawet w popularnych hipermarketach. Gdy jednak upominek ma być prestiżowy, wtedy najlepiej zdecydować się na ich zamówienie w sklepie specjalizującym się w sprzedaży orientalnych produktów – tutaj są dostępne w szerszym wyborze i są także lepszej jakości.

O czym pamiętać planując podróż służbową pracownika

kobieta w ciąży

Pobieranie zasiłku macierzyńskiego przez przedsiębiorcę – o czym należy pamiętać?